امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۶
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۴۹۰۳
گزارشگر : ۴۸۷
با امضای تفاهم‌نامه میان کمیته امداد و بسیج اساتید انجام شد

مشارکت «پویش استادی» کشور برای کمک به مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار

(دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۴:۳۶

با امضای تفاهم‌نامه میان کمیته امداد و سازمان بسیج اساتید کشور، کمک‌های پویش استادی برای رفع مشکلات اشتغال خانگی زنان سرپرست خانوار به کمیته امداد اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد در مراسم امضای تفاهم‌نامه با سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به مشارکت این سازمان برای کمک به نیازمندان گفت: اقدام اساتید بسیجی در رفع مشکلات اشتغال زنان سرپرست خانوار یک حرکت هوشمندانه و قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه توانمندسازی و کمک به طرح‌های اشتغال مددجویان از رسالت‌های اصلی کمیته امداد است، خاطرنشان کرد: حدود 60 درصد مددجویان کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند که در کنار اداره امور زندگی و فرزندپروری، با تکیه بر طرح‌های اشتغال خانگی، هزینه‌های زندگی خانواده را نیز تامین می‌کنند و موظفیم درآمد باثبات برای آنان ایجاد کنیم.

رئیس کمیته امداد با تبریک فرا رسیدن هفته اکرام، تاکید کرد: در حال حاضر حدود 710 هزار حامی در سراسر کشور، از 294 هزار یتیم نیازمند حمایت می‌کنند و این حامیان سال گذشته 911 میلیارد تومان کمک به ایتام تحت سرپرستی خود پرداخت کردند.

بختیاری با بیان اینکه 24 هزار نفر از ایتام نیازمند فاقد حامی هستند، اظهار کرد: حامیان و مردم خیر و نیکوکار می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی ekram.emdad.ir و یا ارسال عدد 1 به سامانه پیامکی 30003333  حمایت از این ایتام را برعهده بگیرند.

در ادامه این مراسم مجتبی زارعی، رئیس سازمان بسیج اساتید کشور نیز با تشریح اقدامات این نهاد در حمایت از محرومان و نیازمندان گفت: جنبش استادی کشور در حال حاضر بر کمک به اقشار آسیب‌دیده از کرونا متمرکز شده و در فاز اول مبلغی را برای رفع مشکلات طرح‌های اشتغال خانگی زنان سرپرست خانوار به کمیته امداد اختصاص داده است.

وی کمک به مستضعفان را فلسفه انقلاب اسلامی دانست و افزود: کمیته امداد زاده انقلاب و فعالیت‌های آن مقوم شجره طیبه انقلاب اسلامی است و جنبش استادی کشور با درک صحیح از مسئولیت‌های اجتماعی خود، در این مسیر در کنار کمیته امداد قرار دارد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید