امروز شنبه ,۱۸ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۴
سرویس : قم
کد خبر : ۱۷۴۸۸۵
گزارشگر : ۸۱
در 21 رمضان امسال اتفاق می افتد:

اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین به صورت غیرحضوری در قم

(دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۹:۰۴

مدیرکل کمیته امداد استان قم: امسال با توجه به شرایط ویژه پیشگیری از شیوع کرونا، طرح اکرام ایتام و محسنین به صورت غیرحضوری در قم برگزار می شود.

میرشکار مدیرکل کمیته امداد استان قم، به مناسبت آغاز هفته اکرام ایتام در برنامه گفت و گوی خبری شبکه نور قم ضمن ارائه گزارش عملکرد این نهاد در پویش ایران همدل، شیوه اجرایی این نهاد را در 21 رمضان تشریح کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه طرح اکرام ایتام و محسنین ویژه حامی‌یابی برای ایتام و کودکان نیازمند غیریتیم است گفت: شناسنامه این افراد در سامانه اکرام کمیته امداد به نشانی ekram.emdad.ir قرار داده شده تا حامیان بتوانند افراد را انتخاب و بخشی از هزینه‌های آن‌ها را بر عهده بگیرند.
وی 1800 یتیم تحت حمایت کمیته امداد این استان را یادآور شد و اظهار کرد: با حمایت های 18 هزار حامی ایتام این استان، سرانه پرداخت حامیان به ایتام در قم بالاترین سرانه در کشور است و این سرانه در قم هم اکنون به ۴۱۰ هزار تومان رسیده است.
میرشکار با بیان اینکه طرح محسنین ویژه فرزندان طلاق یا فرزندان پدران دارای بیماری صعب العلاج است گفت: دو هزار نفر از این فرزندان حامی ندارند که انتظار داریم مردم خیر قم حمایت از این دو هزار نفر را در روز ۲۱ رمضان بر عهده بگیرند.
مدیرکل کمیته امداد استان قم از افزایش ورودی خانوار‌های زیر پوشش به علت مشکلات اقتصادی مانند تورم و بیکاری خبر داد و گفت: در سال گذشته ۱۸۰۰ خانوار جدید به کمیته امداد اضافه شدند.
او گفت: پس از شروع کرونا، مراجعات به کمیته امداد افزایش یافته و لازم است مردم و خیران بیش از پیش به کمک این افراد بشتابند.
میرشکار در عین حال از برنامه‌های این نهاد برای توانمندسازی خانواده‌های زیر پوشش سخن گفت و افزود: پارسال، دو هزار خانوار با دریافت وام اشتغال از چرخه حمایت کمیته امداد خارج شدند که بیشتر از سال ۹۷ بوده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان از کمک ۶۷ میلیارد تومانی مردم قم به کمیته امداد در سال گذشته خبر داد و گفت: این میزان ۴۴ درصد بیشتر از سال ۹۷ بوده است.
وی با اشاره به روشهای پرداخت الکترونیکی افزود: مردم نیکوکار و خیر می توانند با ارسال عدد 1 به سامانه پیامکی 3000333325 حمایت خود را از فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد اعلام کنند.
انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید