امروز یکشنبه ,۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۸:۴۲
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۴۸۸۳
گزارشگر : ۸۸

بهره مندی 7800مددجوی گلستانی از خدمات مشاوره کمیته امداد

(دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۸:۴۲

مدیر کل کمیته امداد استان گلستان از بهره مندی هفت هزار و 800 مددجوی تحت حمایت این نهاد از خدمات مشاوره‌ در سال 98 خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با توجه به آثار مثبت مشاوره های فردی و گروهی این نهاد به مددجویان گفت: سال گذشته سه هزار و 800 نفر از مددجویان از مشاوره فردی، 600 نفر از مشاوره گروهی و سه هزار و 400 نفر از طرح غربالگری سلامت روان این نهاد بهره مند شده اند.
وی افزود: خدمات مشاوره‌ای در کمیته امداد مکمل سایر خدمات حمایتی است و یکی از وظایف مشاوران ، راهنمایی و هدایت مددجویانی است که با اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی رو به رو هستند.
بابایی خاطرنشان کرد: مددجویان با موضوعاتی از جمله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی،آموزشهای مهارت قبل و بعد از ازدواج، فضای مجازی، اعتیاد، مهارت‌های زندگی، سبک فرزند پروری، شرایط ازدواج موفق،مشاوره تحصیلی وعوامل مؤثر بر تحکیم بنیان خانواده آشنا می شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان تصریح کرد:ارائه مشاوره باعث می‌شود فرد توانایی‌ها و استعدادهای درونی خود را بشناسد و در نهایت تصمیم درست و منطقی را برای تأمین نیازهای فردی و اجتماعی خود بگیرد.
وی افزود: یکی از اهداف اصلی کمیته امداد توانمندسازی اقتصادی خانوارها است اما با توجه به مشکلات مددجویان، توانمندسازی فکری و فرهنگی آنان پیش نیاز خودکفایی اقتصادی است و در این نهاد به این مقوله توجه زیادی می شود.
بابایی گفت: از دیگر اقدامات حوزه مشاوره که ازسال گذشته شروع شده است،اجرای طرح تشکیل شناسنامه الکترونیکی بهداشت و روان برای تمامی زنان سرپرست خانوار زیر 50 سال است.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان  گلستان با 17 مرکز خدمات مشاوره مددکاری همکاری می کند عنوان کرد: تشویق و ترغیب زنان بدون همسر به ازدواج مجدد و موفق یکی از موضوعات جلسات مشاوره است در همین راستا در سال گذشته تعداد 226 زن سرپرست خانوار که ازدواج مجدد کرده اند،مشمول مساعدت های ویژه ازدواج مجدد از جمله دریافت کمک هزینه ازدواج شدند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید