امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۷:۲۸
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۷۴۸۸۰
گزارشگر : ۱۰۵
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران اعلام کرد:

پرداخت ۱۸۳ میلیارد تومان کمک معیشت به مددجویان

(دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۷:۲۸

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد مازندران گفت: ۱۸۳ میلیارد تومان کمک معیشت به مددجویان عادی و تبصره ۱۴ طی سال گذشته پرداخت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، محمد کوچکی، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد مازندران اظهارداشت: ۷۶ هزار و ۶۴۶ خانوار در استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که از این تعداد 67هزار و 387 خانوار کمک معیشت بگیر هستند.

وی با بیان اینکه ۵۸ درصد مددجویان در روستا و ۴۲ درصد در شهرهای مازندران ساکن هستند، افزود: ۶۱ درصد مددجویان استان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند .

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران تصریح کرد: مهمترین دلیل تحت حمایت قرار گرفتن مددجویان فوت سرپرست، از کار افتادگی و بیماری سرپرست، طلاق و زندانی بودن سرپرست است.

وی به ارائه خدمات درمانی به مددجویان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته به سه هزار و ۲۶۰ نفر از سالمندان ، مددجویان دارای بیماری‌های صعب العلاج و سایر بیماران در معرض خطر واکسن آنفولانزا تزریق شد .

کوچکی بیان داشت : سال گذشته هزینه های مکمل (فرانشیز) به مددجویان تحت حمایت نیز پرداخت شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران با اشاره به اینکه به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در بخش مددجویی اقدامات مختلفی انجام شد ، ادامه داد:تشکیل جلسات مستمر در ستاد استان، پرداخت وجوه نقد و تحویل سبد کالای بهداشتی بابت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و جبران بخشی از خسارتهای مالی وارده ، شناسایی مددجویان مبتلا به کرونا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت شهرستانها و... از جمله اقدامات انجام شده در این بخش بوده است و تا کنون بالغ بر 9 میلیارد تومان در این خصوص به مددجویان و سایر اقشار آسیب پذیر بصورت نقدی و کالا خدمات ارائه شد.

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان طرح اطعام مهدوی در حال اجرا است، گفت: در راستای فرامین مقام معظم رهبری در خصوص لزوم رسیدگی به نیازمندان در ماه مبارک رمضان، کمیته امداد مازندران با رعایت پروتکل بهداشتی طبخ و توزیع غذای گرم و سبد کالا را در این ماه مبارک برای مددجویان و سایر نیازمندان شناسایی شده در دستور کار دارد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران افزود: تاکنون بیش از 79 هزار 414 پرس غذای گرم و همچنین 27 هزار و520 بسته سبد کالا بین مددجویان و نیازمندان توزیع شد.

کوچکی به مهمترین برنامه‌های حوزه حمایت و سلامت در سالجاری اشاره کرد و گفت: ادامه ی فرآیند نیازسنجی ، توان سنجی و بروزرسانی اطلاعات این بخش برای ارائه خدمات هدفمند، توسعه ی فرآیند دریافت غیرحضوری درخواست‌های مددجویی ، تهیه لوازم ضروری منزل مورد نیاز مددجویان با اولویت تهیه آبگرمکن و بخاری گازی عمدتاً در مناطق روستایی و محروم، تهیه ی اقلام جهیزیه برای افراد در نوبت دریافت خدمات  ازدواج با استفاده از ظرفیت خیران ، موسسات خیریه ،مراکز نیکوکاری و... را از جمله برنامه‌های سالجاری برشمرد.

وی با تقدیر از همراهی، همکاری و مشارکت افراد خیر ،نیروی مقاومت بسیج و سپاه ، موسسات خیریه ، مراکز نیکوکاری ، ائمه جمعه و جماعات ،فرمانداران ،بخشداران ،شورای اسلامی ،دهیاران و... که در امر تهیه ، تدارک و توزیع غذای گرم و سبد معیشتی در ماه مبارک رمضان با امداد همکاری داشته اند ،گفت:با مشارکت یکدیگر می توانیم اقدامات مطلوبی را در راستای خدمت رسانی به نیازمندان انجام دهیم.

 

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید