امروز جمعه ,۲۴ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۵
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۷۴۸۳۵
گزارشگر : ۴۸۷
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اعلام کرد:

افتتاح همزمان 72 مرکز نیکوکاری اصناف در کشور/ توزیع 750 هزار سبد غذایی میان نیازمندان

(شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۵:۴۵

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اعلام افتتاح همزمان 72 مرکز نیکوکاری اصناف در کشور گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان، حدود 750 هزار سبد غذایی توسط کمیته امداد میان نیازمندان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علیرضا عسگریان در مراسم افتتاح همزمان 72 مرکز نیکوکاری اصناف، با تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) و آغاز هفته اکرام، افزود: تاکنون 3800 مرکز نیکوکاری با همکاری کمیته امداد و خیران در سراسر کشور راه‌اندازی شده که 90 درصد این مراکز به صورت مسجدمحور فعالیت می‌کنند و مابقی توسط اصناف مختلف ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد تنها نقش هم‌افزایی و هماهنگی مراکز نیکوکاری را برعهده دارد، ادامه داد: با کمک مردم و خیران، تعداد مراکز نیکوکاری تا پایان سال به هشت هزار مرکز خواهد رسید و یک حرکت بی‌نظیر در راستای همدلی ملی رقم خواهد خورد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از توزیع 750 هزار سبد غذایی توسط این نهاد در طول ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این بسته‌های غذایی با ارزش ریالی میانگین 210 هزار تومان به نیازمندان سراسر کشور ارائه شده است.

عسگریان به اجرای طرح اطعام مهدوی در کمیته امداد اشاره کرد و گفت: تاکنون 1150 آشپزخانه بزرگ و 33 هزار نیروی داوطلب و جهادی به طرح اطعام مهدوی پیوسته‌اند و حدود سه میلیون وعده غذایی میان مستمندان توزیع شده است.

وی از مشارکت مردم در برنامه‌های مختلف کمیته امداد و رشد 37 درصدی کمک‌ها در طرح اکرام ایتام تقدیر کرد و افزود: سال گذشته مردم بیش از 920 میلیارد تومان به طرح اکرام ایتام کمک کردند و سرانه هر یتیم در کشور به 350 هزار تومان رسیده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید