امروز یکشنبه ,۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۳
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۴۸۲۰
گزارشگر : ۹۴

سامانه سخا توسط کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی می‌شود

(شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۰:۵۳

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: به‌منظور ارائه خدمات بهتر به نیازمندان سامانه خیر و احسان (سخا) توسط این نهاد راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: خیر و احسان از مفاهیم ارزشمند اخلاقی و مضامین والای تربیتی است که آثار و برکات فراوانی در زندگی ایفا می‌کند و اسباب تقرب انسان در پیشگاه خداوند متعال است.
مبشری اظهار کرد: کمیته امداد به‌عنوان یک‌نهاد دینی و انقلابی نقش حاکمیتی خود را بر اساس بندهایی از ماده شش اساسنامه کمیته امداد در ارائه خدمت به محرومان جامعه اعمال می‌کند،ولی یکی از چالش‌های فراروی خدمات‌رسانی امداد به ولی‌نعمتان جامعه، فرایند توزیع عادلانه خدمات به‌ویژه امکانات مردمی است.
وی با اشاره به اینکه سامانه سخا به‌منظور جلوگیری از پراکندگی ارائه خدمات و اقدامات نهادهای حمایتی ازجمله کمیته امداد، بهزیستی و مراکز خیریه، برای حمایت هدفمند از قشر آسیب‌پذیر جامعه راه‌اندازی می‌شود، تصریح کرد: بر اساس دستور رئیس کمیته امداد کشور، ضرورت تشکیل سامانه منسجم و یکپارچه در سطح ملی ابلاغ شد و مأموریت جمع‌بندی اطلاعات نیازمندان و شناسنامه‌دار شدن آنان به کمیته امداد واگذار شد.
مبشری تأکید کرد: در نظر است که این سامانه پر خیروبرکت سخا جهت ثبت اطلاعات نیازمندان و همچنین ثبت کمک‌های مؤمنانه مردم خیراندیش و نیکوکار با تلاش و مجاهدت ظرف مدت یک ماه در استان اجرایی شود.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: سامانه سخا علاوه بر جمع‌آوری آمار نیازمندان واقعی، هم‌زمان ارتباط مؤثری را با کلیه خیران و خیریه به‌خصوص مراکز نیکوکاری برگزار می‌کند و محلی برای تجمیع اطلاعات سازمان‌یافته نیاز محرومان و انجام روش‌های متعدد تأمین مالی جهت رفع نیازمندی‌ها است.
وی بابیان اینکه ایجاد سامانه سخا به‌منظور ثبت اطلاعات نیازمندان و کمک‌کنندگان در استان یک امر جدی و ضروری است، خاطرنشان کرد: با طراحی و عملیاتی شدن این سامانه، ضمن جلوگیری از ارائه خدمات و کمک‌های تکراری، همه نیازمندان زیر چتر حمایتی سازمان‌ها و افراد کمک‌کننده قرار می‌گیرند.
انتهای پیامایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید