امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۹
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۴۷۸۸
گزارشگر : ۹۴

پرداخت 2.6 میلیارد تومان به نیازمندان غیرتحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

(چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۲:۲۹

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو میلیارد و 600 میلیون تومان به افراد غیرتحت حمایت آسیب‌دیده از کرونا پرداخت شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با حضور در برنامه رادیویی سلام زندگی، به تشریح برنامه‌های کمیته امداد در خصوص کمک‌های  این نهاد به افراد آسیب‌دیده از کرونا و برنامه‌های ماه مبارک رمضان پرداخت.
وی با اشاره به اینکه ماه، ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای کمک به نیازمندان است، گفت: پس از فرمایش مقام معظم رهبری از نیمه شعبان تحت عنوان پویش همدلی و کمک‌های مؤمنانه، و با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و اینکه این نهاد نمی‌توان پایگاه حضوری برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی برپا کند، از طرق مختلف کمک‌های مردمی را برای نیازمندان جمع‌آوری می‌شود.
مبشری بابیان اینکه خیران نیکوکار می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #1*8877* در رزمایش همدلی شرکت کنند، تصریح کرد: یکی از اقدامات کمیته امداد در زمینه کمک مؤمنانه به نیازمندان، ایجاد هفت آشپزخانه اطعام مهدوی در استان به‌منظور پخت غذای گرم و همچنین جمع‌آوری جیره خشک برای نیازمندان است که دز این زمینه تاکنون نیکوکاران 500 میلیون تومان کمک کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای افتتاح آشپزخانه‌های اطعام مهدوی در استان، تاکنون 2500 پرس غذای گرم و 3000 سبد غذایی به همت خیران بین نیازمندان توزیع‌شده است و این کار همچنان ادامه دارد و قرار است در این زمینه شش هزار جیره خشک در این ایام بین خانواده‌های مددجویان توزیع شود. 
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه دو میلیارد و 600 میلیون تومان به افراد غیرتحت حمایت آسیب‌دیده از کرونا اختصاص‌یافته است، گفت: حدود 10 هزار نفر به‌عنوان افراد آسیب‌دیده از کرونا مانند رانندگان تاکسی‌ها، کارگران روزمزد و کسانی که به دلیل بیماری کرونا شغل خود را ازدست‌داده‌اند از طرف صنوف مختلف برای دریافت کمک به این نهاد معرفی‌شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه مبالغ کمکی به خانوارهای نیازمند غیرتحت حمایت براساس بعد خانوار متفاوت است، افزود: مبالغی تحت عنوان کمک‌های نقدی به این خانواده‌ها پرداخت‌شده و مابقی نیز در حال پرداخت است.
مبشری به هفته اکرام ایتام و اطعام نیازمندان کمیته امداد در نیمه ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: در دین مبین اسلام به یتیم و یتیم‌نوازی توجه زیادی شده است و در این ماه مبارک رمضان از مردم خیر و نیکوکار می‌خواهیم که توجه به ایتام و نیازمندان را فراموش نکنند و یاریگر این نهاد در زمینه حمایت از نیازمندان باشند.
وی تأکید کرد: خیران و نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به سایت ekram.emdad.ir و یا ارسال عدد یک به شماره 30003333، حامی ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد شده و ماهیانه مبلغی به‌دلخواه به‌حساب فرزندان معنوی خود واریز کنند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید