امروز یکشنبه ,۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۱
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۴۷۳۸
گزارشگر : ۹۴

5573 یتیم و فرزند محسنین کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد چشم‌انتظار حمایت خیران

(دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۲:۴۱

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: از مجموع 10654 یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت این نهاد 5573 نفر بدون حامی و در انتظار حمایت خیران و نیکوکاران هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، قباد مبشری مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: این نهاد به‌منظور حمایت از کودکان بی‌سرپرست و نیازمند طرح اکرام ایتام و محسنین را در اولویت برنامه‌های خود دارد.
وی بابیان اینکه در حال حاضر 10654یتیم و فرزند محسنین از حمایت این نهاد بهره‌مند هستند، گفت، تعداد کل فرزندان دارای حامی این نهاد 5081 نفر است که از این تعداد 2835 نفر یتیم و مابقی فرزندان محسنین هستند.
مبشری با اشاره به اینکه 5573 نفر از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بدون حامی و چشم‌انتظار حمایت خیران هستند، افزود: از این تعداد 4595 نفر فرزند محسنین و مابقی ایتام هستند.
مبشری با اشاره به اینکه در حال حاضر7544 حامی نیکوکار در کهگیلویه و بویراحمد حمایت از ایتام و فرزندان محسنین این نهاد را برعهده‌گرفته دارند، گفت: در فروردین‌ماه سال جاری 5630 نفر از این حامیان نیکوکار 441 میلیون تومان به‌صورت نقدی به فرزندان معنوی خود کمک کردند.
وی تصریح کرد: حامیان ایتام در سال گذشته 12 میلیارد و 559 میلیون تومان به فرزندان خود کمک کرده‌اند که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال قبل‌تر 47 درصد رشد داشته است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در خصوص حمایت از ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد گفت: متقاضیان نیکوکار می‌توانند برای سرپرستی ایتام و فرزندان محسنین این نهاد به سایت‌های اکرام و محسنین به آدرس http://mohsenin.ir و یا ekram.emdad.ir اقدام کنند.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه کمک‌های اهدایی حامیان برای رفع نیازهای تحصیلی، معیشتی، مسکن، و درمان ایتام و محسنین هزینه می‌شود، افزود: شماره‌گیری #۰۷۴*۸۸۷۷* با تلفن همراه را از دیگر راه‌های کمک‌رسانی به ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد اعلام کرد.
مبشری بابیان اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور نیکوکاران می‌توانند با روش‌های نوین الکترونیکی حامی طرح‌های اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد شوند، تصریح کرد: خیران با ارسال عدد یک (1) به سامانه پیامکی ارتباط مردمی 30003333  و متعاقب آن ارسال کد 074 نیز می‌توانند در خصوص پیوستن به جمع حامیان اعلام آمادگی کنند.
وی ادامه داد: پس‌ازاین اقدام خیران نیکوکار، امدادگران کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سریع‌ترین زمان ممکن با آن‌ها تماس گرفته و در خصوص نحوه یاری‌رسانی به ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین آنان را راهنمایی می‌کنند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید