امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۸
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۴۶۱۲
گزارشگر : ۹۱
قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

توزیع سبد مواد غذایی و غذای گرم بین نیازمندان سیستان و بلوچستان در ماه رمضان

(سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۱:۳۸

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان اطعام و افطاری در قالب غذای گرم و سبد مواد غذایی انجام و بین نیازمندان این استان توزیع می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، وحید نجفی، قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: هرساله برنامه های مختلفی در شرایط عادی در قالب اطعام و افطاری نیازمندان، اطعام از طریق توزیع سبد کالا، برپایی سفره های آسمانی، جشن شوق دیدار و غیره برگزار شده اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا با استفاده از روش های نوین و الکترونیکی از قبیل شماره موبایل مشترکین  صدقات، حامیان، خیران، مودیان زکات، در راستای تعامل بهینه با مسئولان تاثیرگذار و صاحبان مشاغل و صنوف مختلف که بانک اطلاعاتی آنها در دسترس بوده ، نیازمندان و خانواده مورد حمایت را از برکات این ماه عزیز و مبارک بهره مند خواهیم ساخت.

وی افزود: جهت جذب حامی برای ایتام و محسنین در طول ماه مبارک رمضان به ویژه در ایام مناسبتی آن ماه مانند ایام میلاد، ایام وفات و شهادت، لیالی قدر و غیره از طریق اجرای شبکه حامی یابی و معرفی سایت ekram.emdad.ir، جهت ثبت نام حامی برنامه ریزی و اقدام شده است.

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: اطلاع رسانی طرح اطعام و افطاری در شبکه های مجازی، روش های نوین جذب کمک و کد   USSD با شماره گیری #054*8877*، سایت امداد با نشانی www.emdad.ir، اپلیکیشن های موبایلی مانند سکه، سنا، بله، آپ، تلفن نیکوکاری با شماره 0968877 و سایر روش های موجود از دیگر برنامه های پیش بینی شده است.

نجفی یادآور شد: در راستای رفع مشکلات معیشتی، درمانی، مسکن، اشتغال، جهیزیه و غیره خانوارهای مورد حمایت برنامه های مختلفی در ماه مبارک رمضان به صورت برگزاری نشست های هم اندیشی و تعاملی، بکارگیری تمامی امکانات درون و برون سازمانی استان و خارج استان جهت کمک به جامعه هدف انجام شده است.

وی گفت: در راستای توسعه سنت حسنه اطعام و افطاری برنامه ریزی شده تا با مشارکت عموم مردم به خصوص گروه های هدف مانند حامیان، خیران، ادارات، سازمان ها، شرکت ها، اصناف، موسسات خیریه، هیات های مذهبی، مساجد، فروشگاه ها، هتل ها، رستوران ها، تالارهای پذیرایی، آشپزخانه های طبخ غذا، فروشگاه های عمده موادغذایی، اتحادیه مرغداران، و دیگر گروه ها و افراد مشتاق توزیع غذای گرم و سبد غذایی شامل برنج، ماکارونی، سویا، رب گوجه فرنگی، حبوبات، روغن و سایر مواد پروتئینی بین خانواده های مورد حمایت و نیازمندان صورت گیرد.

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان افزود: تمامی کمک های غیرنقدی اهدایی از طرف خیران و غیره  به عنوان کمک هزینه تامین مایحتاج ایام ماه مبارک رمضان در قالب سبد کالا تهیه و بین نیازمندان و مددجویان تحت حمایت توزیع می شود.

انتهای پیام

 


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید