امروز چهارشنبه ,۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۰
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۷۴۵۳۱
گزارشگر : ۹۵
همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان؛

۱۸ آشپرخانه مهدوی در استان کار خود را آغاز کردند

(شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۹:۰۰

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان ۱۸ آشپزخانه مهدوی در استان کار خود را آغاز کردند، گفت: این آشپرخانه ها با کمک خیران نیک اندیش، سازمان های همسو و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کار طبخ و توزیع غذا در میان نیازمندان را برعهده دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محسن رخصی، مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه در آیین افتتاح آشپزخانه های مهدوی که به صورت نمادین در شهر کرمانشاه با حضور استاندار برگزار شد، گفت: این نهاد در آستانه ماه مبارک رمضان رزمایش ملی بخشش ایرانیان و طرح همسفره را به اجرا درآورده است.
رخصی با بیان اینکه طرح همسفره به منظور ترویج سنت حسنه اطعام نیازمندان که یک روش خاص انفاق است اجرا می شود، تاکید کرد: ۱۸ آشپزخانه مهدوی به منظور اجرای طرح همسفره در استان دایر شده است.
وی عنوان کرد: این آشپرخانه ها با کمک خیران نیک اندیش، سازمان های همسو و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کار طبخ و توزیع غذا در میان نیازمندان را برعهده دارند.
رخصی با اشاره به اینکه پیش از این قرار بود ۱۶ آشپزخانه در سطح استان دایر شود اما هم اکنون این تعداد با کمک خیران نیکوکار به ۱۸ آشپزخانه افزایش پیدا کرده، ادامه داد: همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان این آشپزخانه ها کار خود را آغاز کرده اند.
مدیر کل کمیته امداد با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور نیز بیان کرد: ناظرین نهادهای بهداشتی براساس پروتکل های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا بر روند طبخ و توزیع غذا در آشپزخانه های مهدوی نظارت خواهند کرد.
رخصی با بیان اینکه دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری آماده دریافت کمک های مردمی برای تهیه و طبخ غذا برای نیازمندان در ماه مبارک رمضان هستند، تصریح کرد: همچنین شماره حساب ۸۸۰۰۷۴۹۸۳ ، شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۰۶۰۶۵ نزد صندوق امداد ولایت و شماره گیری کد دستوری #۱*۸۸۷۷* از طریق تلفن های همراه از راه های مشارکت خیران نیک اندیش در طرح همسفره و اطعام مهدوی است.
محسن رخصی در پایان با تاکید بر اینکه برنامه توزیع ۵۰ هزار سبد غذایی در ماه مبارک رمضان را در میان خانوارهای مددجو کرمانشاهی در دستور کار قرار داده ایم، ابراز امیدواری کرد: همچنین در این ماه مبارک بیش از 150 هزار پرس غذای گرم در میان نیازمندان و خانواده های مددجو توزیع شود.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید