امروز دوشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲۰:۴۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۴۴۵۷
گزارشگر : ۸۰
با شروع رزمایش بخشش ایرانیان در استان قزوین ؛

پخت و توزیع غذا برای محرومان در 14 آشپزخانه مهدوی آغاز شد

(سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۲۰:۴۰

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: با آغاز فعالیت 14 آشپزخانه مهدوی، از امروز تا پایان ماه مبارک رمضان 313 هزار پرس غذای گرم و بسته سبد کالا برای مددجویان تحت حمایت و سایر نیازمندان که به واسطه شرایط سخت معیشتی ناشی از محدودیت فعالیت های اقتصادی در ایام شیوع بیماری کرونا دچار آسیب دیده شده اند ، توزیع خواهد شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در مراسم آغاز بکار آشپزخانه مهدوی در شهر قزوین که در مطبخ آستان مقدس امام زاده "سلطان سید محمد" برگزار شد، بیان کرد: رزمایش بخشش ایرانیان پس از فرمایش رهبر فرزانه انقلاب در نیمه شعبان، کلید خورد ، تا هم استانیهای نیکوکار در ایامی که برخی از اقشار به واسطه بیماری کرونا در وضعیت معیشتی نامناسبی قرارگرفته اند، گامی برای کمک به هموطنان خود بردارند.

وی ادامه داد: این رزمایش فرهنگی و دینی برای امداد رسانی به همه کسانی است که دل در گرو مولای خود امیرالمومنین علی (ع) دارند تا ماه مبارک رمضان بیش از پیش با یاد کسی آغاز شود که پدر یتیمان بود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: یکی از برنامه های رزمایش ملی بخشش ایرانیان اجرای طرح  اطعام مهدوی است که بر این اساس آشپزخانه ای مشخص شده و در ایام ماه مبارک رمضان برای افراد نیازمند غذای گرم طبخ و توزیع می شود.
وی افزود: با آغاز فعالیت 14 آشپزخانه مهدوی، از امروز تا پایان ماه مبارک رمضان 313 هزار پرس غذای گرم و بسته سبد کالا برای مددجویان تحت حمایت و سایر نیازمندان که به واسطه  شرایط سخت معیشتی ناشی از محدودیت فعالیت های اقتصادی در ایام شیوع بیماری کرونا دچار آسیب دیده شده اند ، توزیع خواهد شد.

حق گویان تصریح کرد: همه سازوکار و امکانات این رزمایش فرهنگی و دینی از سوی خیران تأمین می شود، به عنوان نمونه در قزوین این آشپزخانه از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه استان برای خدمت به محرومان فعال شده و در آبیک صاحب یک واحد تولیدی راه اندازی یک آشپزخانه را متقبل شده است.

وی توضیح داد: تأمین سایر اقلام مورد نیاز جهت طبخ غذا نیز از سوی خیران و با کمک اقشار مختلف مردم صورت خواهد پذیرفت تا بتوانیم در هر روز از ماه مبارک رمضان با کمک فعالان عرصه نیکوکاری شاهد توزیع غذای گرم بین خانواده های نیازمند باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: در توزیع 313 هزار غذای گرم و سبد کالا تنها جامعه هدف کمیته امداد امام (ره) مدنظر نیست بلکه تلاش می شود سایر اقشار نیازمند نیز از کمک های مردمی رزمایش بخشش ایرانیان بهره مند شوند.

وی تأکید کرد: هدف رزمایش بخشش ایرانیان تعمیق فرهنگ انفاق و نیکوکاری در شرایط تنگنای اقتصادی است تا بتوانیم با همدلی، همراهی و تکاپوی اقشار مختلف، بستری را فراهم کنیم تا شاهد جبران برخی کاستی ها در زندگی افراد آسیب دیده اقتصادی باشیم.

حق گویان اعلام کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده، مقرر بود امروز در استان قزوین یک آشپزخانه با عنوان آشپزخانه مهدوی به صورت نمادین راه اندازی شود که با توجه به استقبال خیران و نیکوکاران در نخستین گام 14 آشپزخانه راه اندازی شده است و با توجه به اعلام آمادگی خیران پیش بینی می کنیم این ظرفیت افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر اداره کل اوقاف استان قزوین برای در اختیار قرار دادن مجموعه آشپزخانه خود در نقاط مختلف استان اعلام آمادگی کرده همچنین در شهرستان البرز تعدادی از خیران از آمادگی برای پخت 15 هزار و در آبیک برای 20 هزار پرس غذا خبر داده اند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: به تازگی خیری اعلام کرده آماده است هفته ای هزار و 500 پرس غذا برای نیازمندان تأمین کند، به نظر می رسد با این اعلام آمادگی ها بستر لازم برای پخت 313 هزار پرس غذا و سبد کالا برای نیازمندان فراهم است.

وی گفت: تلاش می کنیم تا با یاری خدای متعال و کمک اقشار مختلف بستری را فراهم کنیم که دیگر کسی بدون افطاری نماند و سفره اطعام مهدوی برای نیازمندان گسترده و پربرکت باشد.

حق گویان یادآورشد: برای دریافت کمک های مردمی علاوه بر دفاتر کمیته امداد، کد مهربانی #1*8877* و شماره کارت 6037991899960201  نیز در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید