امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۳
سرویس : قم
کد خبر : ۱۷۴۴۵۳
گزارشگر : ۸۱
در شرایط اقتصادی کنونی:

قمی ها در سال گذشته 67 میلیارد و 240 میلیون تومان به کمیته امداد کمک کردند.

(سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۵:۴۳

کمکهای مردم و خیران به کمیته امداد استان قم در سال 98 حدود 67 میلیارد و 240 میلیون تومان بوده است که نسبت به سال گذشته 44 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد استان قم، با اشاره به اینکه یکی از سالهای سخت اقتصادی را پشت سر گذاشتیم گفت: مردم نیکوکار قم با کمک 67 میلیارد و 240 میلیونی خود ثابت کردند همانند گذشته به فکر افراد بی بضاعت و نیازمندان هستند.
وی افزایش کمکهای مردمی به کمیته امداد را نشان از حسن اعتماد عمومی به این نهاد دانست و افزود: رشد 44 درصدی کمکهای مردمی بیانگر این موضوع است.
میرشکار با بیان اینکه صدقات مردم در سال گذشته 14 میلیارد و 675 میلیون تومان بوده است گفت: مشارکت مردم در بخش اکرام ایتام و محسنین نیز حدود 14 میلیارد و 900 میلیون تومان بوده است.
وی با اشاره به اینکه کمک‌های مردمی و نذورات نیکوکاران بر اساس نیت خیرخواهانه آن‌ها هزینه می‌شود تصریح کرد: صدقات مردمی در سرفصل‌هایی چون کمک به معیشت محرومین، تامین مسکن، جهیزیه، درمان، آموزش، تحصیل و برنامه های فرهنگی نیازمندان هزینه می شود.
مدیرکل کمیته امداد استان قم فریضه زکات را خاطر نشان کرد و گفت: قمی ها در سال گذشته نزدیک به 4 میلیارد و 380 میلیون تومان زکات دادند که صرف معیشت، مسکن، درمان و نیازهای اساسی مددجویان شد.
وی بخشی از مشارکت مردم را با توجه به نیازهای مددجویان عنوان کرد و گفت: این مشارکتها بالغ بر 33 میلیارد ریال بوده است.
میرشکار از مردم نیکوکار قم بخاطر حضور چشم گیر خود در جشن نیکوکاری امسال قدردانی کرد و گفت: کمکهای مردم خیر استان در جشن نیکوکاری نیز بالغ بر هفت میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است.
وی مراکز نیکوکاری کمیته امداد را که در مساجد و محله های استان فعال هستند بازوان این نهاد دانست و گفت: بیش از 10 میلیارد تومان از کل کمکهای مردمی توسط این مراکز جذب شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان قم، ضمن دعوت از مردم نیکوکار استان برای شرکت در رزمایش ملی بخشش ایرانیان گفت: روشهای مشارکت در شرایط کن.نی از طریق کد دستوری #1*025*8877* و کارت 6037997900001125 بانک ملی است.
انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید