امروز یکشنبه ,۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۲
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۴۴۲۹
گزارشگر : ۸۶

۱۶۵ هزار پرس غذای گرم در ماه رمضان میان نیازمندان توزیع می‌شود

(سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۱:۰۲

مدیر کل کمیته امداد استان خوزستان از توزیع ۱۶۵ هزار پرس غذای گرم و ۱۰۰ هزار سبد غذایی با مشارکت خیران و مراکز نیکوکاری میان نیازمندان در ماه مبارک رمضان خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مرتضی موصلی، مدیر کل کمیته امداد استان خوزستان، در مراسم آغاز به کار نخستین مرکز اطعام مهدوی (طرح همسفره) در قرارگاه منطقه‌ای ارتش اظهار کرد: در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری به‌ویژه عملیاتی کردن رزمایش مواسات و همدلی در ماه مبارک رمضان غذای گرم و سبد غذایی با مشارکت خیران و مراکز نیکوکاری میان نیازمندان توزیع می شود
وی افزود: در  کشور 313 آشپزخانه مهدوی برپا شده که از این تعداد 18 آشپزخانه در خوزستان است و یکی از آنها در جهت اطعام روزه‌داران به ویژه  نیازمندان با همت ارتش راه‌اندازی شده و فعالیت آن از اول ماه رمضان آغاز می‌شود.
 موصلی تصریح کرد: بیش از 165 هزار پرس غذای گرم و بیش از 100 هزار سبد غذایی در استان توزیع شود که با همکاری و مشارکت مردم نیکوکار، موسسات خیریه و مراکز نیکوکاری، بسیج، سپاه و قرارگاه منطقه‌ای ارتش در جنوب غرب صورت می‌گیرد.
مدیر کل کمیته امداد استان خوزستان افزود: با همت قرارگاه منطقه‌ای جنوب غرب بنا شد در مرحله اول 2 هزار خانوار از بسته‌های معیشتی و مرحله دوم روزانه یک‌هزار و 100 پرس غذا با رعایت نکات بهداشتی جهت حفظ سلامتی در آشپزخانه های استان با نظارت واحد بهداشت انجام خواهد شد و توسط تیم توزیع و گروه های جهادی به درب منازل نیازمندان خواهند رسید.
موصلی گفت: کمیته امداد با عنوان پویش ملی "بخشش ایرانیان" در راستای بهره مندی از ظرفیت مردم نوعدوست، خیران و نیکوکاران و ترویج سنت حسنه اطعام نیازمندان طرحی را تحت عنوان "اطعام مهدوی" اجرا کرده که امسال با شیوع ویروس کرونا و ایجاد مشکلات معیشتی برای اقشار نیازمند متفاوت تر خواهد بود و این خانواده ها به کمک های معیشتی نیاز بیشتری پیدا می کنند.
مدیر کل کمیته امداد استان خوزستان با اشاره به دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی گفت: مردم سخاوتمند استان می‌توانند با همراهی در این طرح، کمک‌های خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به شماره کارت  6037997900000713 و یا از طریق کد دستوری *8877*061*1# پرداخت نمایند تا با یاری خدای متعال، تلاش خیرین و کمک اقشار مختلف بستری را فراهم کنیم که سفره اطعام مهدوی برای نیازمندان گسترده و پربرکت باشد.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید