امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۴۴۰۸
گزارشگر : ۸۰
در راستای اجرای رزمایش ملی بخشش ایرانیان انجام می شود؛

تهیه و توزیع 313 هزار پرس غذای گرم و سبد کالا بین نیازمندان

(یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹) ۱۴:۰۲

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: در اجرای رزمایش ملی بخشش ایرانیان، در ایام ماه مبارک رمضان 17 آشپزخانه مهدوی با نظارت دانشگاه علوم پزشکی در سطح استان دایر و حداقل 313 هزار پرس غذای گرم و سبد کالا برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و سایر نیازمندان توزیع خواهد شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قزوین، بیان کرد: با توجه به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب، اقشار مختلف مردم برای مشارکت در کمک به نیازمندان به میدان آمده اند تا سهم خود را برای ادای وظیفه ایمانی و انسانی، ایفاء کنند.

وی ادامه داد: این حرکت نیکوکارانه در کمیته امداد با عنوان  "رزمایش ملی بخشش ایرانیان" نام گرفته و مقرر است با استفاده از ظرفیتهای بالقوه مردم نیکوکار استان قزوین ، به یاری نیازمندان استان و همچنین خانواده هایی که ازکرونا آسیب دیده اند بشتابیم .

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: اطعام نیازمندان شفارش اکید قرآن کریم است و این موضوع از بدو تأسیس نهاد مقدس کمیته امداد تاکنون در دستور کار بوده است.

وی افزود: یکی از برنامه‌های مهم رزمایش ملی بخشش ایرانیان طرح  "همسفره" است که در طول ماه مبارک رمضان و با کمکهای مردم خیر و نوعدوست هم استانی اجرا می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: در اجرای رزمایش ملی بخشش ایرانیان و طرح همسفره، در ایام ماه مبارک رمضان 17 آشپزخانه مهدوی با نظارت دانشگاه علوم پزشکی در سطح استان دایر و حداقل 313 هزار پرس غذای گرم و سبد کالا برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و سایر نیازمندان تهیه و توزیع خواهد شد و تمام این کار با حفظ کرامت نیازمندان و با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت خواهد گرفت.

حق گویان تصریح کرد: این کار با همیاری و همکاری استانداری، نماینده محترم ولی فقیه در استان، ائمه محترم جمعه و جماعات، دانشگاه علوم پزشکی، سپاه و بسیج صورت گیرد و از تمامی ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی مساجد، خیران، اصناف، شرکت های صنعتی، داوطلبان بسیجی، هیئت های مذهبی و گروه های جهادی و موکب های اربعینی استفاده خواهد شد .

وی تأکید کرد: به منظور رعایت مسائل بهداشتی یک نفر نماینده دانشگاه علوم پزشکی، در آشپزخانه ها مستقر خواهدبود تا موارد بهداشتی رعایت شود و اولین آشپزخانه مهدوی ورز سه شنبه دوم اردیبهشت ماه به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

حق گویان اضافه کرد: در این رزمایش جامعه هدف ما مددجویان، خانواده های آسیب دیده از کرونا مانند کسبه و نیازمندان هستند و آشپزخانه های مهدوی در طول ماه مبارک رمضان فعال هستند و سعی کرده ایم این آشپزخانه ها در مساجد و بقاع متبرکه فعال شوند.

وی گفت: اطعام و افطاری نیازمندان در قالب توزیع سبد کالا و غذای گرم، طرح مفتاح الجنه(بازدید از خانواده های تحت حمایت )، جذب حامی در طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین، جمع آوری کمک های مردمی برای مردم مظلوم فلسطین، کمک به زندانیان جرائم غیر عمد، جمع آوری زکات فطریه و کفارات و ... از دیگر برنامه های ماه مبارک رمضان است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اصل تعامل را یکی از سیاست های حاکم در کمیته امداد دانست و گفت: تعامل با موسسه های خیریه با رویکرد شناسایی موسسات خیریه فعال در منطقه، شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های موسسه های خیریه، انعقاد تفاهم نامه، هم افزایی منابع و بهره برداری از خدمات آنان در طرح های مبتنی بر نیاز و تامین نیازهای خانواده­های تحت حمایت از برنامه های مورد توجه در ارتباط با این موسسات است.

وی با اشاره به خدمات کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: ۳۱ هزار خانوار با جمعیت ۵۸ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند که این عدد چهار و نیم درصد جمعیت استان را شامل می شود.

حق گویان تصریح کرد: یک هزار و ۵۱۹ یتیم در استان داریم که  ۱۵ هزار حامی نیکوکار حمایت از این عزیزان را عهده دارند و تعداد فرزندان محسنین تحت حمایت هم ۳ هزار و ۴۲ نفر است که ۹ هزار و ۴۱۹ نفر حامی این فرزندان هستند. 

وی ادامه داد: یکی از بحث هایی که در استان داریم و پیگیری می کنیم توانمندسازی مددجویان است و می کوشیم این توانمندسازی را در بخش های اشتغال و خودکفایی، مسکن، درمان و غیره داشته باشیم و در واقع تلاش می کنیم نیاز هر فرد شناسایی و برطرف شده و توانمند شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: مردم خیر و نوعدوست استان می توانند از طریق روش های غیرحضوری نظیر شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۶۰۲۰۱، کد مهربانی #۰۲۸*۸۸۷۷*، سایت کمیته امداد به آدرس emdad.ir و تلفن نیکوکاری ۰۹۶۸۷۷ و ۰۲۸۳۳۸۰۸ به نیازمندان کمک کنند و در طرح های مذکور مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید