امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۶
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۴۴۰۷
گزارشگر : ۸۲
به مناسبت ماه رمضان؛

طرح «اطعام مهدوی» توسط کمیته امداد استان کرمان اجرا می‌شود

(یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹) ۱۳:۲۶

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان از اجرای رزمایش ملی بخشش ایرانیان توسط این نهاد خبر در استان کرمان خبر داد و گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان نیز پویش همسفره (طرح اطعام مهدوی) توسط این نهاد اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در نشست خبری ضمن ارائه گزارشی از خسارات کرونا و سیل به مددجویان و اقشار محروم استان و هم چنین تشریح اقدامات حمایتی این نهاد در این زمینه از اجرای طرح اطعام مهدوی و توزیع سبد کالا در بین مددجویان و محرومان در ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: در قالب طرح اطعام مهدوی در ماه مبارک رمضان آشپزخانه هایی برای طبخ غذای گرم با رعایت همه اصول بهداشتی و نظارت دانشگاه علوم پزشکی و با مدیریت کمیته امداد، مراکز نیکوکاری و خیریه ها در سطح استان راه اندازی می شود که در این راستا غذای گرم طبخ و در بین مددجویان و محرومان توزیع می شود.

وی به وضعیت کرونا و سیل در جنوب استان کرمان و بخش شهداد اشاره کرد و گفت: در سیل جنوب استان نیروهای کمیته امداد در اولین فرصت برای ارزیابی خسارت در منطقه حاضر شدند و خسارت اولیه را برآورد کردند و با موافقت رییس کمیته امداد مستمری فرودین ماه مددجویان سیل زده به صورت دو برابری پرداخت شد.

صادقی با بیان اینکه سیل ماه جاری بیش از چهار میلیارد تومان به طرح های اشتغال مددجویان کمیته امداد در مناطق رودبار، کهنوج و ذهکلوت خسارت وارد کرد افزود: برای جبران خسارت طرح های اشتغال ضمن آنالیز همه موارد، برای جبران خسارت وسایل منازل مددجویان آسیب دیده از سیل نیز یک کامیون کالا در حال توزیع و بین سیل زدگان است.

وی گفت: هر ساله در ماه مبارک رمضان برنامه هایی داشتیم اما امسال وضعیت متاثر از شرایط کرونا و به تبع آن نیاز بیشتری به همکاری خیران و حضور بیشتر رسانه ها داریم.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه ۱۳ هزار طرح اشتغال مددجویان کمیته امداد در شرایط کرونا دچار آسیب شدند افزود: در حال حاضر برای کمک به طرح های آسیب دیده بر اثر بیماری کرونا رزمایش ملی مومنانه مورد اشاره مقام معظم رهبری در روز نیمه شعبان در حال اجرا است و خیران و مردم نیکوکار می توانند با مشارکت در این طرح به افراد آسیب دیده بر اثر بیماری کرونا کمک کنند.

صادقی از راه اندازی بانک اطلاعاتی جامع از محرومان در استان خبر داد و گفت: قرار است سامانه ای در این زمینه ایجاد و اطلاعات همه افراد نیازمند و واجد شرایط کاملا محرمانه ثبت شود تا کمک ها با برنامه، هماهنگ تر و بهتر توزیع شود.

وی در ادامه گفت: مردم خیر و نیکوکار استان می توانند با شماره گیری کد دستوری #1*034*8877* در این امر خیر مشارکت کنند.

انتهای پیامایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید