امروز یکشنبه ,۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۸:۳۶
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۴۳۹۹
گزارشگر : ۸۸

هم‌افزایی کمیته امداد و سپاه نینوای استان گلستان در اجرای طرح «کمک مومنانه»

(شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹) ۱۸:۳۶

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با فرمانده سپاه نینوای گلستان با هدف هم افزایی در خدمت رسانی به مددجویان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: این نهاد در آستانه ماه مبارک رمضان، در راستای اجرای ماموریت ذاتی این نهاد، تلاش در تامین بسته های حمایتی برای مددجویان خود را دارد.
بابایی خاطر نشان کرد: این نهاد همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، در چندین مرحله اقدام به توزیع اقلام بهداشتی و سبد غذایی بین مددجویان و نیازمندان کرده است.
وی افزود: کمیته امداد با هدف پیشگیری از بروز ابتلای بیماری کرونا در بین مددجویان، در یک مرحله 35 هزار بسته اقلام بهداشتی با کمک خیران و بنیاد مستضعفان با اولویت بیماران خاص وصعب العلاج ،سالمندان به همت گروه جهادی مدافعان سلامت توزیع  کرده  و 3500 خانواده آسیب دیده از ویروس کرونا را تحت حمایت موقت خود درآورده است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به مشارکت این نهاد در رزمایش کمک مومنانه به اقشار بی بضاعت و محروم گفت:هشت هزار سبد غذایی با مشارکت قرارگاه مردمی مدافعان سلامت، کمیته امداد استان، شهرداری گرگان، بسیج سازندگی، سپاه نینوای استان و خیران برای توزیع بین نیازمندان گلستانی با اولویت مددجویان کمیته امداد تهیه و توزیع شد.
وی با توجه به پرداخت ۱۷میلیارد تومان مستمری ماهانه به معیشت بگیران این نهاد بیان کرد: جمعیت مددجوی کمیته امداد استان گلستان با  45 هزار خانوار تحت حمایت با توجه به مشکلات معیشتی متاثر از سیل،مشکلات اقتصادی کشور و شیوع ویروس کرونا، نسبت به سال گذشته تقریبا دو برابر و بیش از 78 هزار خانوار شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به پرداخت 177میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در سال گذشته  تصریح کرد:کمیته امداد در ۳۶ سرفصل کاری به جامعه هدف خود خدمت رسانی می کند که توانمند سازی به منظور تحقق درآمد ثابت آنها از ماموریت های اصلی این نهاد است.
بابایی یادآور شد: از  7500 مسکن آسیب دیده از سیل گلستان، 2500 مسکن برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد بوده است که  2000 واحد مسکونی آن به بهره برداری رسیده و مابقی تا چند ماه آینده به بهره برداری می رسد.
سردار علی ملک‌شاهکویی،فرمانده سپاه نینوای گلستان نیز در این دیدار گفت: سپاه در نظر دارد تا پایان ماه مبارک رمضان با کمک خیران،مسئولان و مردم نیکوکار، 200 هزار بسته غذایی بین اقشار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا توزیع کند.
سردار ملک‌شاهکویی دستگیری و کمک به نیازمندان را از سیاست های سپاه دانست و عنوان کرد:با توجه به دغدغه کمیته امداد در تامین بسته های غذایی مددجویان خود در ماه مبارک رمضان،از تعامل و تخصیص بسته های حمایتی سپاه در رزمایش کمک مومنانه  به جامعه هدف این نهاد خبر داد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید