امروز دوشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۴۳۷۲
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل اوقاف و امور خیره استان قزوین:

آماده افزایش ظرفیت نیکوکاری در بقاع متبرکه هستیم

(شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹) ۱۲:۴۸

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: ظرفیت های انسانی و فیزیکی موجود در بقاع متبرکه در جهت خدمت به محرومان فعال است ولی آماده ایم با ارتباط هرچه بیشتر میان مراکز نیکوکاری، ظرفیت نیکوکاری بقاع متبرکه را افزایش دهیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی در دیدار مدیرکل کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: وقف ظرفیت بالایی است که به واسطه آن می شود بسیاری از مشکلات را حل کرد ولی لازم است در زمنیه وقف فرهنگ سازی بیشتری صورت گیرد.

وی ادامه داد: متأسفانه در دوران پهلوی و به واسطه اجرای اصلاحات ارضی ظرفیت های اوقاف پایمال شد و در حال حاضر نیز برخی از متولیان اراضی اوقافی آن جدیت و انتظار لازم را در ادای حقوق اوقاف عملی نکرده اند.

مدیرکل وقاف و امور خیریه استان قزوین اضافه کرد: اگر حق و حقوق موقوفات به خوبی پرداخت شود از محل درآمد اوقاف خدمات مختلفی در جامعه ارائه خواهد شد به طوری که می توانیم این درآمد را تا حد برخی از اعتبارات استانی برسانیم.

وی افزود: اوقاف تفاهم نامه همکاری با کمیته امداد امام (ره) دارد که با استمرار همکاری ها حاضریم همچنان در کنار امدادگران برای خدمت به نیازمندان و محرومان باشیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین عنوان کرد: در آغاز سال تحصیلی 99-98 توزیع اقلام تحصیلی میان خانواده های نیازمند را داشتیم و در ایام پایانی سال 98 نیز بسته های غذایی برای محرومان در نظر گرفته شد که بخشی از این بسته ها به افراد معرفی شده از سوی کمیته امداد امام (ره) اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: کمیته امداد امام (ره) به واسطه فعالیت تخصصی در زمینه امدادرسانی به مددجویان منبع مطمئن و مورد وثوق برای شناسایی نیازمندان واقعی است از این رو مجموعه اوقاف خود را در کنار امداد می داند تا بتوانیم خدمت رسانی شایسته ای را به مددجویان داشته باشیم.

حجت الاسلام مجیدی اعلام کرد: ظرفیت های انسانی و فیزیکی موجود در بقاع متبرکه در زمینه خدمت به محرومان فعال است ولی آماده ایم با ارتباط هرچه بیشتر میان مراکز نیکوکاری، ظرفیت نیکوکاری بقاع متبرکه را افزایش دهیم.

وی توضیح داد: در حال حاضر برخی از افراد به صورت غیرمتمرکز برای خدمت به نیازمندان تلاش می کنند، این گام ها اگرچه همچون مراکز نیکوکاری قوی نیست ولی در صورتی که این توان بقاع متبرکه در کنار مراکز نیکوکاری قرار گیرد، به دستاوردهای گران سنگی دست خواهیم یافت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین یادآورشد: با توجه به اجرای طرح همسفره برای پخت غذای گرم در ماه مبارک رمضان و توزیع آن در میان نیازمندان، آماده هستیم یکی از مراکز پخت خود را در اختیار کمیته امداد امام (ره) قرار دهیم تا در این گام نیکوکاری در کنار امدادگران باشیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید