امروز دوشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۴۳۶۸
گزارشگر : ۸۰
طی ماه مبارک رمضان صورت می گیرد؛

پخت غذا برای نیازمندان در آشپزخانه های مهدوی

(شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹) ۱۲:۳۹

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: در راستای رزمایش "بخشش ایرانیان" تهیه غذای گرم برای نیازمندان در آشپزخانه های مهدوی اجرایی می شود تا ماه مبارک رمضان در خدمت محرومان و نیازمندان باشیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین بیان کرد: اگرچه "کرونا ویروس" محدودیت هایی را در روابط و امور جاری جامعه موجب کرده، ولی خدمت به محرومان با رعایت موازین و ضوابط بهداشتی استمرار دارد.

وی ادامه داد: در آستانه ماه مبارک رمضان، فرمایشات رهبر معظم انقلاب، خدمتگذاران مردم را در عرصه های مختلف به جهادی خواند که در کمیته امداد امام خمینی (ره) با عنوان "بخشش ایرانیان" نام گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در راستای رزمایش "بخشش ایرانیان"، تهیه غذای گرم برای نیازمندان در آشپزخانه های مهدوی اجرایی می شود تا ماه مبارک رمضان در خدمت محرومان و نیازمندان باشیم.

وی با اشاره به خدمات مختلف کیته امداد متناسب با شرایط بیماری کرونا عنوان کرد: برای ارائه خدمت بهتر و بیشتر در تلاش هستیم تا ضمن شناسایی و بهره برداری از تمامی ظرفیت های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی؛ از ظرفیت داوطلبانه بسیجیان و هیئت های مذهبی و گروه های جهادی نیز برای ارتقای خدمت رسانی به مددجویان بهره ببریم.

حق گویان تصریح کرد: حفظ کرامت انسانی نیازمندان، رعایت مسائل بهداشتی و ارائه خدمت با رعایت پروتکل های بهداشتی از ضرورت هایی است که برای حفظ سلامتی مددجویان و مددکاران در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: خدمات متناسب با شرایط حاضر را در حالی در دستور کار داریم که روند خدمات سابق متوقف نشده است و همچنان موضوع توانمندسازی و تأمین مسکن مورد توجه است چراکه باید بسترهای ارتقای زندگی مددجویان فراهم شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تأکید کرد: تأمین مسکن اقدام ضروری برای مددجویان است چراکه هزینه های مسکن بخش عمده ای از درآمدها را شامل می شود بنابراین باید ظرفیت های دستگاه های مختلف را در کنار کمک خیران برای رفع مشکل مسکن نیازمندان بکارگیریم.

وی اعلام کرد: با تحقق برنامه های تدارک دیده شده، پیش بینی می کنیم در آینده ای نزدیک دیگر مددجویان فاقد مسکن نداشته باشیم.

حق گویان گفت: ظرفیت خیر و نیکوکاری استان قزوین بالاست بنابراین باید تلاش کنیم از ظرفیت ها و بسترهای مختلف برای تقویت فرهنگ انفاق و نیکوکاری استفاده کنیم.

وی توضیح داد: ایجاد ظرفیت های جدید برای خدمت به نیازمندان با هدف پاسخگویی به نیازمندان غیرمددجو است چراکه نمی خواهیم مراجعه کننده غیرمددجو با دست خالی از امداد بازگردد و لازمه چنین رویکردی توسعه و تجدید فرصت های نیکوکاری جدید است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: در دریافت کمک از مردم نیکوکار خود را محدود به کمک های مالی نکرده ایم از این رو علاوه بر شیوه های جاری و دریافت کمک از طریق کد مهربانی # 028*8877*، آماده دریافت کمک های خدماتی و غیرنقدی نیکوکاران برای ارتقای زندگی مددجویان هستیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید