امروز شنبه ,۱۸ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۷:۳۸
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۴۲۶۴
گزارشگر : ۸۴
در پی تحقق منویات رهبر معظم انقلاب:

فعالیت قرارگاه رزمایش همدلی در استان سمنان کلید خورد

(یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹) ۱۷:۳۸

قرارگاه رزمایش همدلی در استان سمنان با حضور فرمانده سپاه استان سمنان، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری،مدیر حوزه علمیه برادران استان سمنان نماینده دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با هدف تحقق منویات رهبری به کمک به نیازمندان به ویژه در ماه مبارک رمضان کلید خورد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، قرارگاه رزمایش همدلی سپاه ناحیه استان با حضور فرمانده سپاه، مدیرکل کمیته امداد، مدیر حوزه علمیه برادران مدیر کل  امنیتی و انتظ امی استانداری و سایر مسئولین دستگاه ها  نهادهای حمایتی تشکیل شد .
 محسن مسعودیان راد ،مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با تاکید بر لبیک گفتن به سخنان مقام معظم رهبری در نیمه شعبان فروردین سال جاری  خاطرنشان کرد: اگر چه در ماه مبارک  سالهای گذشته  خیرات و  همیشه جاری بوده است اما با وجود شرایط فعلی و تاکید مقام معظم رهبری فرصتی برای همه فراهم شده است تا به یاری یکدیگر بشتابیم.
‏ محسن مسعودیان راد با اشاره به اینکه فقر  بسیاری از خانوارهای متضرر از کرونا فعلی موقت است تاکید کرد:  اگر بسته های برای خانوارها در نظر گرفته می شود باید  شرایط خانواده‌ها و با حفظ کرامت انسانی باشد.
 
 محسن مسعودیان راد با اشاره به اینکه ۹۴ میلیارد ریال در جشن نیکوکاری سال جاری جمع آوری شد خاطرنشان کرد: بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ سبد بهداشتی  در کنار سبد معیشتی تهیه و بین خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان توزیع شد.
محسن مسعودیان راد با بیان اینکه این قرار گاه در کنار نقش حمایتی نقش هدایتگری داشته باشد تصریح کرد:توزیع هوشمندانه و شناسایی نیازمندان و جلوگیری از هم پوشانی مورد توجه است.
 
مدیر کل کمیته امداد استان سمنان با تاکید بر ایجاد بانک اطلاعاتی از نیازمندان در استان و جلوگیری از هم پوشانی خاطرنشان کرد: استان سمنان تا کنون در طرح های مشارکتی پیشتاز و الهام بخش و الگو سایر استان‌ها بوده است.

 

 

سردار حمید دامغانی، فرمانده سپاه استان سمنان ضمن گرامیداشت یاد نخستین شهید سلامت استان، شهید ناظری پور تصریح کرد:  انقلاب ما  مدیون شهدا است.
 
سردا دامغانی با اشاره به اینکه وضعیت بیماری کرونا در سطح کشور و استان در وضعیت مطلوبی قرار دارد و ایرانیان توانستند غنای فرهنگی خود را به رخ جهانیان بکشند خاطرنشان کرد : مردم و مسئولین برای خدمت به یکدیگر از هم سبقت می گیرند.
 
وی با اشاره به اینکه  تاکنون بالغ بر ۸۰۰ هزار ماسک بهداشتی  در توسط   مردم و   تولید شده است تصریح  کرد: تاکنون ۲۵ هزار بسته معیشتی بین افراد نیازمند توزیع شده است .
 
سردار دامغانی با تأکید بر استفاده از ظرفیت مردمی خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده ها از جمله کارگران روزمزد، برخی صنوف، حق التدریس های ساعتی، تاکسی ها و بسیاری از مشاغل دچار آسیب اقتصادی شدند  که بر اساس برآورد تمام شهرستان‌های استان تعداد  این خانواده ها به حدود ۴۰ هزار  می رسد.
 
 فرمانده سپاه استان سمنان با تاکید بر اینکه این ۴۰ هزار خانوار به غیر  از  خانواده تحت حمایت کمیته امداد بهزیستی و سازمان حمایت گر است تصریح کرد: بیشترین خانوارهای آسیب دیده در شهر سمنان به دلیل وجود شهرک صنعتی و ظرفیت بالای کار در این شهر است که در این برحه دچار آسیب شدند.
شایان ذکر است، سردار حمید دامغانی به عنوان فرمانده قرارگاه، محسن مسعودیان مدیر کل کمیته امداد به عنوان جانشین فرمانده قرارگاه و سرهنگ امیر خالقان به عنوان دبیر قرار گاه معرفی و منصوب شدند.
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید