امروز جمعه ,۲۶ دی ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۵
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۷۴۱۴۶
گزارشگر : ۴۸۷
مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد اعلام کرد:

اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در کمیته امداد با ارائه خدمات غیر حضوری به مددجویان

(دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹) ۱۳:۲۵

مدیرکل بهداشت و بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در کمیته امداد خبر داد و گفت: در همین راستا تمام خدمات این نهاد به صورت آنلاین و غیر حضوری در دسترس مددجویان و متقاضیان قرار گرفته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فریدون قربانی با یادآوری 18 فروردین‌ماه روز جهانی بهداشت و روز سلامتی، و تقدیر از تمامی پرستاران، پزشکان و کادر درمانی کشورمان در مبارزه با بیماری کرونا افزود: کمیته امداد به عنوان یکی از مجریان نظام بهداشت و درمان کشور، مسئولیت سلامت خانواده‌های تحت حمایت را برعهده داشته و همواره در جهت ارتقای کیفیت زیست مددجویان تلاش کرده است.

وی جامعه هدف کمیته امداد را از آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه در حوزه حفظ سلامت دانست و ادامه داد: حدود یک میلیون و 800 هزار سالمند و بیش از 80 هزار نفر بیمار خاص و صعب‌العلاج از خدمات کمیته امداد در زمینه‌های مختلف بهره‌مند هستند که نیاز به مراقبت بیشتری در حوزه سلامت دارند.

مدیرکل بهداشت و بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد به خدمات این نهاد برای مقابله با بیماری کرونا در میان خانواده‌های تحت حمایت اشاره کرد و گفت: کمیته امداد به منظور تامین سلامت مددجویان، دستورالعمل‌های ستاد ملی پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی را در دستور کار قرار داده و در همین راستا تمامی خدمات این نهاد به صورت آنلاین از طریق سایت کمیته امداد و همچنین از طریق سامانه تلفنی در دسترس مددجویان و متقاضیان قرار گرفته است.

قربانی تاکید کرد: اقلام مورد نیاز و مواد ضد عفونی کننده در قالب سبدهای بهداشتی با اعتباری معادل 35 میلیارد تومان با اولویت بیماران خاص و صعب‌العلاج و سالمندان تحت حمایت توزیع شده است. علاوه بر این، هریک از استان‌ها نیز با استفاده از ظرفیت‌های مردمی، خیران، مراکز نیکوکاری و گروه‌های جهادی و همچنین هم‌افزایی دستگاه‌ها و نهادهای استانی، کمک‌های ویژه‌ای به جامعه هدف در سراسر کشور داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با هدف تامین اقلام بهداشتی مورد مراکز درمانی و اقشار ضعیف جامعه، تعداد زیادی از کارگاه‌های اشتغال مددجویان به تولید کالاهای بهداشتی مانند ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده تغییر کاربری داده که براساس آخرین آمار، این مراکز روزانه بیش از 370 هزار ماسک و اقلام بهداشتی تولید می‌کنند.

مدیرکل بهداشت و بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد با تاکید بر ضرورت آموزش و آگاهی‌بخشی به خانواده‌های تحت حمایت در خصوص اهمیت فاصله‌گذاری اجتماعی و روش‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا اضافه کرد: این آموزش‌ها به صورت پیامک، از طریق سایت و همچنین با کمک مددکاران کمیته امداد به صوت مداوم در حال ارائه به مددجویان است.

قربانی تاکید کرد: تمام خدمات کمیته امداد به صورت آنلاین در دسترس خانواده‌های تحت حمایت قرار گرفته و مددجویان می‌توانند با مراجعه به پایگاه خدمات اینترنتی کمیته امداد به آدرس www.e.emdad.ir یا تماس تلفنی با شماره ۰۹۶۸۸۷ درخواست‌ خود را ثبت کنند و پیگیری کنند.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید