امروز چهارشنبه ,۲ مهر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۲
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۴۱۲۴
گزارشگر : ۹۲
معاون فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل:

جشنواره قرآنی «باران وحی» به صورت مجازی برای مددجویان اردبیلی برگزار می‌شود

(یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹) ۰۹:۱۲

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل گفت: جشنواره قرآنی «باران وحی» در فضای مجازی برای خانوار تحت حمایت برگزار خواهد شد و آنها برای شرکت در این جشنواره می‌توانند از طریق ارتباط تلفنی با واحد فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل در جریان نحوه برگزاری قرار گیرند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حامد رضایی با اشاره به اینکه آموزش قرآن، احکام و اخلاق اسلامی در رأس برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد، گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد ترویج سبک زندگی اسلامی در بین خانوار تحت حمایت است که با برگزاری جشنواره‌های قرآنی و کارگاه‌های آموزشی متعدد درصدد دستیابی به این مهم هستیم.
وی با بیان اینکه جشنواره قرآنی «باران وحی» در فضای مجازی برای خانوار تحت حمایت برگزار خواهد شد، افزود: مددجویان اردبیلی برای شرکت در این جشنواره می‌توانند از طریق ارتباط تلفنی با واحد فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل یا مراجعه به کانال @baranevahi-ard در پیام‌رسان‌های داخلی «ایتا» و «بله» در جریان نحوه برگزاری آن قرار گیرند.
رضایی با اشاره به اینکه جشنواره «باران وحی» با هدف ترویج فرهنگ انسان‌ساز قرآنی برگزار می‌شود، اعلام کرد: ایجاد نشاط و امید با رویکرد انس با قرآن از دیگر اهداف مهم این جشنواره است.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه مددجویان می‌توانند در رشته‌های معارف قرآنی، بخش آوایی، حفظ، هنر، دکلمه‌نویسی، دکلمه‌خوانی، مداحی، قصه‌گویی، نقاشی و صنایع دستی در این جشنواره شرکت کنند، گفت: سخنرانی از کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» از دیگر موضوعاتی است که مددجویان می‌توانند در جشنواره «باران وحی» شرکت کنند.
وی با بیان اینکه جشنواره «باران وحی» در سه رده سنی 7 تا 16 سال، 16 تا 20 سال و 20 سال به بالا برگزار می‌شود، افزود: جوایز ارزشمندی برای نفرات برتر در نظر گرفته شده است.
رضایی با اشاره به اینکه مرحله مقدماتی این جشنواره از فروردین تا اردیبهشت سال 99 در سطح استان اردبیل اجرا خواهد شد، گفت: مرحله نهایی این جشنواره نیز به صورت کشوری در مرداد ماه برگزار می‌شود.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه 120 نفر از مددجویان تحت حمایت حافظ «قرآن کریم» هستند، افزود: مددجویان اردبیلی با حفظ پنج تا 30 جزء قرآن کریم علاوه بر دستیابی به موفقیت‌های بیشمار در زندگی، از نظر معنوی نیز به توانمندی فکری و فرهنگی دست یافته‌اند.
وی با اشاره به اینکه آموزش حفظ، قرائت و تفسیر قرآن در بین خانور تحت حمایت در اولویت مباحث آموزشی کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد، بیان کرد: برگزاری چنین برنامه‌هایی موجب می‌شود تا همواره کانون گرم خانواده‌ها با معنویت بسیار همراه باشد و مشکلات و آسیب‌های کمتری آنها را تهدید کند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید