امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۸
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۴۱۱۷
گزارشگر : ۹۳

118 میلیارد تومان کمک معیشت به مددجویان بوشهری پرداخت شد

(شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹) ۱۴:۴۸

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از پرداخت 118 میلیاد تومان در زمینه کمک معیشت به بیش از 40 هزار خانوار مددجوی تحت حمایت در 12 ماهه سال گذشته خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه پرداخت کمک معیشت به مددجویان تحت حمایت باعث می‌شود بخشی از مشکلات اساسی آنها برطرف شود، اظهار داشت: بهبود وضعیت معیشتی و توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت از مهمترین اهداف کمیته امداداست.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه هم اکنون بیش از 40 هزار خانوار در استان تحت حمایت کمیته خدمات می گیرند گفت: از این تعداد 27 هزار 570 خانوار مددجوی رسمی تحت حمایت هستند و 13 هزار 347 خانوار دیگر مددجویان تبصره 14 هستند که به شکل موقت به آنها خدمات داده می شود تا به توانمندی برسند.

وی خاطرنشان کرد: در 12 ماهه سال گذشته 118 میلیارد تومان در زمینه کمک معیشت به این تعداد خانوار مددجوی تحت حمایت پرداخت شده است که 91 میلیارد تومان آن به خانوارهای رسمی تحت حمایت و 27 میلیارد تومان دیگر به حساب گروه تبصره 14 پرداخت شده است.

لطفی با تاکید بر اینکه خدمات حمایتی کمیته امداد استان تنها به پرداخت مستمری ختم نمی‌شود گفت: علاوه بر پرداخت کمک معیشت،خدمات فرهنگی و آموزشی، تأمین مسکن مناسب، اهداء جهیزیه، پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی، خدمات درمانی، از دیگر خدمات کمیته امداد استان بوشهر در یاری‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه است.

مدیر کل کمیته خانواده امداد استان بوشهر با بیان اینکه هر چقدر کمک‌های مردمی در حمایت از اقشار آسیب پذیر افزایش یابد به همان میزان می‌توانیم خدمات گسترده‌تری را به مددجویان استان ارائه کنیم افزود: به دلیل حجم مشکلات اساسی مددجویان تحت حمایت، نیاز مبرم به یاری خیران و نیکوکاران داریم تا پاسخگوی مشکلات آن‌ها باشیم.

لطفی با اشاره به اینکه خدمات این نهاد بر اساس حفظ عزت نفس و کرامت انسانی خانوار نیازمند جامعه ارائه می‌شود، گفت: درصدد هستیم با یاری نیکوکاران و رفع مشکلات اساسی مددجویان مسیر خودکفایی آن‌ها را هموار کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #۰77*۸۸۷۷* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست فقرا و مستمندان استان برسانند، افزود: با استفاده از روش‌های نوین و الکترونیکی، علاوه بر شفاف‌سازی، کمک‌های خیران در اسرع وقت در بین فقرا و نیازمندان توزیع خواهد شد.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید