امروز چهارشنبه ,۲ مهر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۸
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۴۰۹۳
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

توزیع 27 هزار بسته بهداشتی و سبدکالایی در بین مددجویان اردبیلی

(دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹) ۱۱:۵۸

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در بین خانوار تحت حمایت، با یاری خیران و نیکوکاران بیش از 27 هزار بسته بهداشتی و سبدکالایی برای مددجویان تهیه و با اولویت مناطق محروم در بین آنها توزیع شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی با اشاره به توزیع بیش از 27 هزار بسته بهداشتی و سبدکالایی در بین خانوار تحت حمایت، گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و تامین اقلام و وسایل مورد نیاز مددجویان به خصوص در مناطق محروم، با کمک‌های نیکوکاران بسته‌های بهداشتی و سبدکالایی تهیه و در بین خانوار تحت حمایت توزیع شده است.
وی با اعلام اینکه خیران استان اردبیل 400 میلیون تومان برای تهیه بسته‌های بهداشتی در بین خانوار تحت حمایت کمک کرده‌اند، بیان کرد: با تقبل این مبلغ، 20 هزار و 570 بسته بهداشتی در بین مددجویان توزیع شد تا خانوار در معرض آسیب و یا مناطق محروم که دسترسی کمتری به امکانات دارند از این بسته‌ها بهره‌مند شوند.
دشتی با بیان اینکه 3300 سبدکالا نیز توسط نیکوکاران استان اردبیل به منظور تامین نیازهای اساسی خانوار تحت حمایت تهیه شده است، افزود: خیران بیش از 400 میلیون تومان برای تهیه و توزیع سبدهای کالایی کمک کرده‌اند که این اقلام نیز با اولویت مناطق محروم در بین مددجویان توزیع شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 300 میلیون تومان برای تامین اقلام ضروری بهداشتی و درمانی مددجویان با توجه به شیوع ویروس کرونا توسط این نهاد تخصیص یافته است، گفت: 7500 خانوار با اولویت خانواده‌های دارای بیماری خاص، صعب‌العلاج، زمین‌گیر، سرطانی، زنان باردار و شیرده و سالمندان با سرانه 40 هزار تومان، از این امر بهره‌مند شده‌اند.
وی با بیان اینکه 115 مددکار از طریق تماس تلفنی و آموزش‌های از راه دور به خانوار تحت حمایت توصیه‌های لازم بهداشتی را در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ارائه کرده‌اند، افزود: خدمات کمیته امداد استان اردبیل به صورت غیرحضوری صورت می‌پذیرد تا بیش از پیش بتوانیم به حفظ سلامتی خانوار تحت حمایت کمک کنیم.
دشتی با اشاره به اینکه 38 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که رسیدگی به مشکلات درمانی، دارویی و بهداشتی آنها از مهم‌ترین فعالیت‌های این نهاد محسوب می‌شود، بیان کرد: از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا، امدادگران و مددکاران کمیته امداد استان اردبیل تلاش کردند ضمن ارتقای شاخص‌های بهداشتی، توصیه‌های لازم را نیز به مددجویان ارائه کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به همت والای مددجویان اردبیلی در تامین ماسک و اقلام بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا، گفت: مجریان طرح‌های اشتغال و خودکفایی با تغییر کاربری طرح‌های تولید پوشاک به تولید ماسک، تلاش بسیاری را برای تامین این امر مهم به کار گرفته‌اند.
وی با بیان اینکه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل برای کمک به روند کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا، اقدام به تولید ماسک‌های بهداشتی یک‌بار مصرف کرده‌اند، افزود: کارگاه‌های تولید ماسک کمیته امداد استان اردبیل همچنان فعال هستند و به تامین ماسک و سایر لوازم ضروری و بهداشتی آحاد مختلف جامعه کمک می‌کنند.
دشتی به کمک 10 میلیون تومانی یکی از نیکوکاران اردبیلی در قالب قربانی برای دفع بلای بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: در این شرایط حساس، مشارکت مردم در کارهای خیرخواهانه موجب دفع بلا، گرفتاری و کاهش بلایای طبیعی از جامعه خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه همچنان نیازمند یاری نیکوکاران برای رفع مشکلات خانوار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر هستیم، اعلام کرد: خیران از طریق کد آنی‌پرداخت #1*8877* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند برسانند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید