امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۸
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۴۰۸۲
گزارشگر : ۷۸

توزیع حدود 19 هزار بسته غذایی و بهداشتی بین خانوارهای مددجو با کمک خیران

(یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹) ۰۹:۴۸

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی از توزیع حدود 19 هزار بسته غذایی و بهداشتی بین خانوارهای تحت حمایت این نهاد خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد ارزش بسته‌های توزیعی را بیش از یک میلیارد و 550 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: این بسته‌های با مشارکت خیران و مراکز نیکوکاری به نیازمندان اهداشده‌اند.
وی تعداد بسته‌های معیشتی توزیعی بین مددجویان را 13 هزار و 320 مورد به ارزش یک میلیارد و 436 میلیون تومان ذکر کرد.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی همچنین با اشاره به بیماری کرونا و اقدامات این نهاد در حفظ سلامت مددجویان نیز گفت: 5 هزار و 705 بسته بهداشتی شامل مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و دستکش به ارزش 134 میلیون تومان به همت خیران بین مددجویان توزیع‌شده است.
وی ادامه داد: این بسته‌ها علاوه بر 18 هزار و200 بسته بهداشتی است که بین مددجویان شهری این نهاد در ابتدای سال جاری توزیع‌شده است و با هماهنگی صورت گرفته تمامی مددجویان روستایی نیز با کمک اداره کل امور روستایی استانداری و همکاری سپاه استان از بسته‌های بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.
الهی راد در ادامه به اقدامات جهادی مددجویان تحت حمایت این نهاد در تولید ماسک برای مقابله با این بیماری اشاره و تصریح کرد: روزانه ۳۰ هزار ماسک و ۳۲۰ دست لباس بیمارستانی توسط کارگاه‌های مجریان طرح‌های اشتغال این نهاد تولید می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به نیازسنجی انجام‌شده از خانوارهای تحت حمایت این نهاد نیز گفت: خانوارهای تحت حمایت این نهاد، نیازمند ۵۵۰۰ سری لوازم ضروری زندگی شامل ۵۰۰ دستگاه یخچال، دو هزار تخته فرش، دو هزار مورد اجاق‌گاز و هزار مورد نیز آبگرمکن هستند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید