امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۱
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۴۰۸۰
گزارشگر : ۹۹

راهبران شغلی به عنوان یک مولد، اشتغال مددجویان را تقویت می کنند

(شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹) ۱۴:۱۱

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران با تاکید بر اینکه یکی از اولویت های مهم ما در استان ایجاد اشتغال در سال ۹۹ است، گفت: راهبران شغلی به عنوان یک مولد، اشتغال مددجویان را تقویت می کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین فتح آبادی ایجاد اشتغال را یکی از راه های مبارزه با فقر عنوان کرد و افزود: زمانی که سرپرست خانوار دارای شغل باشد می‌تواند نیاز‌های اولیه خانواده را تأمین کند و به عنوان یک فرد مولد نه مصرف کننده نقش مهمی در جامعه ایفا کند.

وی به ایجاد اشتغال برای مددجویان در سال های گذشته اشاره کرد و ادامه داد: در سال های گذشته اشتغال مددجویان در قالب هدایت شغلی با ارائه آموزش های لازم و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی انجام میشد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران تصریح کرد:  با توجه به اینکه بسیاری ازطرح‌های که از طریق هدایت شغلی ایجاد میشد با چالش رو به رو می شدند تصمیم گرفته شد از روش دیگری استفاد شود.

فتح آبادی اضافه کرد: تصمیم بر این شد تا بر اساس تحقیقات دانشگاهی در کنار مددجویان شاغل و کارآفرین شرکت‌های موفق در قالب راهبران شغلی نیز حضور داشته باشند تا دانش خود را به مددجویان منتقل کنند

وی خاطرنشان کرد: در تعامل دو سویه مددجو و راهبر شغلی مددجو از سود بیشتری بهره می‌برد و درکنار آن نیز راهبر شغلی منفعت‌هایی کسب می‌کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران گفت:راهبران شغلی و مددجویان کارآفرین تحت حمایت کمیته امداد استان تهران می توانند در یک بازه زمانی یک تا پنج سال بایکدیگر همکاری داشته باشند.

فتح آبادی خاطر نشان کرد: مددجویانی که در حال حاضر به یک کارآفرین تبدیل شده با اتصال به شبکه و بازار خودمی‌تواند عدم وابستگی را ایجاد کند و کار خود را توسعه دهد.

وی با بیان اینکه راهبر یک مولدی است که می‌تواند شغل‌ها را تقویت کند، گفت: عمده آموزش‌هایی که راهبران به مددجویان ارائه می‌دهند رایگان است.

فتح آبادی تصریح کرد: در بسیاری از کلاس‌های آموزشی شرط دریافت وجه برای کارآفرین ایجاد شغل برای مددجو است.

وی با بیان اینکه آموزش‌های ارائه شده هدف دار شده است، گفت: این آموزش‌ها صرف گرفتن گواهی نامه نیست و باید به ایجاد اشتغال برای مددجو ختم شود.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید