امروز دوشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۰
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۳۹۴۳
گزارشگر : ۹۴

اختصاص 1.4 میلیارد تومان به مناطق محروم کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

(یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸) ۱۰:۳۰

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: به‌منظور کمک به مناطق محروم با ضریب محرومیت 8 ، از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیارد و 458 میلیون تومان به این مناطق اختصاص یافت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، خداخواست روحیانی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: خدمت به نیازمندان به‌خصوص توجه جدی به مشکلات مددجویان ساکن در مناطق محروم یکی از برنامه‌های هدفمند این نهاد است.
 وی بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیارد و 458 میلیون تومان برای مددجویان مناطق محروم با ضریب محرومیت 8 در استان هزینه شده است، گفت: 20 هزار و 145 خانوار مددجو در مناطق محروم استان سکونت دارند که از این تعداد 1853 خانوار در مناطق با ضریب محرومیت 8 قرار دارند.
روحیانی به بحث اشتغال در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد اشاره و بیان کرد: از مقدار مبلغ هزینه شده در مناطق محروم 400 میلیون تومان آن برای 132 مورد اشتغال موردی مددجویان هزینه شده است و با توجه ظرفیت‌های منطقه و استعداد مددجویان می‌توان با ایجاد طرح‌های اشتغال آن‌ها را صاحب شغل و درآمد کرد و از این بحران نجات داد.
وی با اشاره به‌ضرورت بحث مسکن و ایجاد سرپناهی امن برای مددجویان به‌خصوص در مناطق محروم‌تر استان، گفت: 74 مورد تعمیرات مسکن بااعتبار 200 میلیون تومان در مناطق محروم با ضریب محرومیت 8 در سال جاری از دیگر موارد انجام‌شده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تهیه لوازم ضروری برای مددجویان در مناطق محروم را از دیگر برنامه‌های این نهاد اعلام و تصریح کرد: در این خصوص 1323 مورد بااعتبار  658 میلیون تومان در سال جاری در قالب لوازم ضروری ازجمله آبگرمکن، منبع آب، یخچال، گاز، بخاری نفتی و گازی و سایر لوازم در این مناطق به مددجویان پرداخت شد.
روحیانی گفت: کمیته امداد به‌تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی تمامی نیازهای مددجویان تحت حمایت به‌خصوص در مناطق محروم‌تر استان باشد و در این خصوص استفاده از ظرفیت خیران، نیکوکاران و سایر دستگاه‌های اجرایی می‌تواند گامی مؤثر در زمینه محرومیت‌زدایی از مناطق کمتر توسعه‌یافته استان باشد.
انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید