امروز یکشنبه ,۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۶
سرویس : قم
کد خبر : ۱۷۳۸۱۹
گزارشگر : ۸۱
مدیر حوزه‌های علمیه:

همه سازمان‌ها و نهادهای استان برای محرومیت‌زدایی با کمیته امداد تعامل داشته باشند

(پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۰۶

مدیر حوزه علمیه گفت: باید از مردم و خیرین قم که واقعاً افتخار آفریدند تشکر کرد، جذب کمک‌های مردمی از اقدامات شایسته‌ای است که لازم است همچنان ادامه داشته باشد و باید این اعتماد عمومی که مردم به این نهاد مبارک دارند را تقویت کرد

مدیرکل و مدیران ارشد کمیته امداد استان قم با مدیر حوزه‌های علمیه دیدار و درباره راهکارهای رفع مشکلات محرومان گفت‌وگو کردند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه ضمن قدردانی از کادر پزشکی و کارکنان درمانی کشور در مبارزه با ویروس کرونا، گفت: فعال بودن در شناسایی، آسیب‌شناسی و رعایت عدالت در حمایت مددجویان از مقوله‌های مهم و جدی است که کمیته امداد باید مدنظر خود داشته باشد که خوشبختانه در این امر قدم‌های خوبی برداشته‌شده است.
امام‌جمعه قم نقش کمیته امداد در محرومیت‌زدایی را خاطرنشان کرد و گفت: باید از مردم و خیران قم نیز که با کمک‌های خودشان به این نهاد واقعاً افتخار آفریدند تشکر کرد.
وی افزود: لازم است این مشارکت مردم و خیران همچنان ادامه داشته باشد و اعتماد عمومی به این نهاد مبارک تقویت شود.
آیت‌الله اعرافی با اشاره به اهمیت حفظ کرامت و عزت‌نفس مددجویان و تقویت این حس عزتمندی تصریح کرد: باید تجارب کمیته امداد در این عرصه مدون شود و حوزه این آمادگی را دارد تا در این بخش و سایر بخش‌هایی که لازم است با کمیته امداد همکاری لازم را داشته باشد.
مدیر حوزه‌های علمیه ادامه داد: بحث‌های پژوهشی و نظریه‌پردازی پیرامون مددکاری اسلامی بسیار ضروری و مهم است و لازم است کمیته امداد قم یک برش پنج‌ساله برای خود تدوین کند تا بعداً در سطح کلان و کشور نیز اجرایی شود.
امام‌جمعه قم با تأکید بر حفظ و گسترش شبکه مردمی خیرین خاطرنشان ساخت: این شبکه مردمی باید روزبه‌روز انسجام پیدا کند و ما نیز در جامعه المصطفی یک تجربه خوب و موفق از این شبکه مردمی داشته‌ایم که منشأ خدمات و برکاتی زیادی بوده‌اند.
آیت‌الله اعرافی داشتن یک رویکرد کلان به مسئله فقر را بسیار مهم برشمرد و گفت: بااینکه این کار وظیفه اصلی دولت است اما کمیته امداد می‌تواند در این عرصه پرچم‌دار باشد و نقش مهم و مؤثری ایفا کند چراکه در این عرصه هنوز راه‌های نرفته زیادی وجود دارد.
امام‌جمعه قم، تعامل همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها را با کمیته امداد خواستار شد و افزود: این تعامل و هم‌افزایی با سایر سازمان‌ها و نهادهای استان بسیار مهم و راهگشاست که باید به آن توجه شود.
مدیر حوزه‌های علمیه در پایان با اشاره به وجود بیماری کرونا در قم گفت: پس‌لرزه‌های این حادثه کرونا باید از الآن در برنامه سال آینده شما گنجانده شود و برای آن برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد تا قدری از این آلام مردم کاسته شود.
اکبر میرشکار مدیرکل کمیته امداد استان قم نیز در ابتدای این دیدار گزارشی از آمار و عملکرد 11 ماهه کمیته امداد استان قم را ارائه کرد.
انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید