امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۲
سرویس : قم
کد خبر : ۱۷۳۸۰۱
گزارشگر : ۸۱
مدیرکل کمیته امداد استان قم:

در این روزها سالمندان، بیماران صعب العلاج و نیازمندان آسیب پذیرترند، آنها را دریابیم

(چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۴۲

نشست خبری مجازی مدیرکل کمیته امداد استان قم بمناسبت هفته احسان و نیکوکاری به صورت فایل ویدئویی برگزار شد.

مدیرکل کمیته امداد امام استان قم با اشاره به کاهش درآمدهای این نهاد بدلیل بیماری کرونا و ضرورت تأمین نیازهای مددجویان خواستار مشارکت بیشتر مردم برای رفع نیازهای نیازمندان شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد استان قم در نشست خبری مجازی با گرامیداشت 14 اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد و آغاز هفته احسان و نیکوکاری گفت: کمیته امداد، نهادی مردمی است و ما نیز تلاش کردیم، امانت دار خوبی باشیم و کمک‌های مردم شریف را بدون هیچ گونه معطلی به دست نیازمندان واقعی برسانیم.
مدیر کل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه مستمری خانواده های تحت پوشش کمیته امداد از محل اعتبارات دولتی پرداخت می‌شود گفت: در 11 ماه گذشته، 52 میلیارد تومان مستمری به نیازمندان پرداخت شده است.
وی خدمات کمیته امداد در پرداخت کمک هزینه نگهداری سالمندان را خاطر نشان کرد و افزود: 840 سالمند تحت پوشش خدمات این نهاد هستند و اغلب ساکن روستا و دارای زخم بسترند که علاوه بر خدمت پرستاری به این افراد 100 میلیون تومان پرداخت شده است.
میرشکار از خدمات معیشتی به کودکان زیر 6 سال دارای سوء تغذیه تحت پوشش این نهاد خبر داد و گفت: این کودکان که بر اساس نظر کارشناسان وزارت بهداشت شناسایی شده اند حدود 1000 نفر هستند که طبق نظر کارشناسان وزارت بهداشت دارای سوء تغذیه و کمبود وزن هستند و هر یک از آن‌ها ماهیانه 100 هزار تومان کمک هزینه تغذیه دریافت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه 255 هزار نفر از مددجویان با هزینه این نهاد دارای دفترچه بیمه سلامت شدند گفت: برای هزینه تکمیلی درمان این افراد نیز در این 11 ماه بیش از 3 میلیارد تومان پرداخت شده است.
میرشکار با بیان اینکه در طی 11 ماه امسال بیش از 1300 نفر از خدمات کمک هزینه ازدواج این نهاد از 6 تا 12 میلیون تومان به صورت نقدی یا کالا بهره مند شدند گفت: در این مدت 4 هزار و 500 نفر نیز از وام قرض‌الحسنه از 5 تا 10 میلیون تومان بهره‌مند شدند.
وی افزایش قیمت مسکن و پایین آمدن قدرت خرید مردم را یادآور شد و ادامه داد: در بخش مسکن به سمت پرداخت ودیعه رفته‌ایم که 7000 نفر از ودیعه مسکن و 1600 نفر به صورت ماهیانه از کمک هزینه اجاره 100 تا 300 هزار تومان استفاده می‌کنند.
مدیر کل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه در 11 ماه گذشته 488 هزار نفر به طور موردی از خدمات این نهاد استفاده کرده‌اند گفت: در مجموع 13 میلیارد و 200 میلیون تومان کمک‌های موردی پرداخت شده است.
وی تلاشهای بی وقفه این نهاد را در مسیر اشتغال‌زایی خاطر نشان کرد و گفت: در 11 ماه امسال 522 میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان پرداخت شد که 1700 نفر افراد مستعد اشتغال این وام‌ها را دریافت کردند و امیدواریم در روزهای پایانی سال این رقم را به 2000 نفر برسانیم.
میرشکار با بیان اینکه تعدادی از مجریان خودکفایی و اشتغال در ایجاد کسب و کار خود به موفقیت‌هایی رسیده‌ اند گفت: در این 11 ماه 615 نفر از این افراد که توانسته اند درآمد مکفی داشته باشند از چرخه حمایتی این نهاد خارج شده اند.
وی از توزیع لوازم اساسی منزل و کالاهای ضروری خانوارها در این مدت یادکرد و گفت: اهدای کمک جهیزیه، توزیع 16 هزار کیلوگرم گوشت و پوشاک و کفش به نیازمندان با مشارکت مردم و خیران از جمله این کمک ها است.
مدیر کل کمیته امداد قم عنوان کرد: در سال جاری با آورده مددجویان 144 واحد مسکونی خردیداری و 800 واحد نیز در دست تعمیر قرار گرفت.
وی با بیان اینکه مردم نیکوکار قم در 11 ماه سالجاری 54 میلیارد تومان به این نهاد کمک کردند گفت: در این مدت مشارکت مردم و خیران قم در صدقات و اکرام، 50 درصد نسبت به مدت مشابه سال 97 رشد داشته است.
میرشکار با بیان اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا و مشکلات معیشتی مردم، شاهد مراجعات گسترده‌ای هستیم گفت: اگر چه اما امسال با مشکلات و محدودیت‌های زیادی مواجه هستیم ولی امیدواریم مردم قم همچون سالهای گذشته در فکر تامین مایحتاج نیازمندان در جشن نیکوکاری باشند.
وی با بیان اینکه در سالهای قبل با برگزاری جشن نیکوکاری به صورت وسیع و در سطح مدارس و رونق در کسب و کار اصناف بخشی از کمک‌های شب عید مددجویان جمع‌آوری می‌شد گفت: مردم می‌توانند امسال نیز از طریق اینترنت و موبایل و با روش‌های #025*8877* و یا شماره کارت 6037997900001125 و ارسال پیامک خالی به شماره 8877 مشارکت‌های خود را به دست نیازمندان برسانند و به شکرانه سلامتی‌شان در این امر خیر شریک شوند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید