امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۰
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۷۳۷۹۹
گزارشگر : ۱۰۲

دیدار نماینده ولی فقیه با مدیرکل و پرسنل کمیته امداد لرستان

(چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۲۰

بمناسبت سالگرد تاسیس کمیته امداد و در آستانه جشن نیکوکاری، نماینده ولی فقیه لرستان با مدیرکل کمیته امداد لرستان و جمعی از پرسنل این نهاد دیدار کردند.

به گزارش سایت خبری امداد، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی با بیان اینکه خدمت رسانی درکمیته امداد توفیقی است که از جانب امام راحل شروع و همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: طبق فرموده امام صادق (ع) فضیلت برآوردن نیاز انسان مومن، افضل از ده بار طواف خانه خداست.

وی خاطرنشان ساخت: در ابتدا کارکنان این نهاد می بایست با افرادی که مشمول این خدمات هستند با سعه صدر و شکیبایی برخورد کنند و تعامل با مددجویان، تعاملی همراه با اخلاق اسلامی باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه تعاملات با نیازمندان باید بی منت بوده نه اینکه تعاملی از بالا به پایین و دستوری باشد، افزود: در دانشگاهها قشری از دانشجویان بهره مند از خدمات کمیته امداد دیده می شوند که اگر نعمت جمهوری اسلامی نبود به این پایه از آموزش و پژوهش نمی رسیدند.

وی ادامه داد: این مددجویان به جایگاهی رسیده اند که اکنون جزفرهیختگان، نخبگان و کارآفرینان می باشند و بهره مندی آنها از خدمات کمیته امداد زمینه ای فراهم‌کرده که به واسطه آن، افرادی تربیت شده اند که اینک خود درحال تربیت و خدمت رسانی به جامعه می باشند.

حجت الاسلام شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید به لزوم ایجاد درآمد پایدار و واقعی برای مددجویان بر حسب ظرفیت های استان و کارآفرینی برای آنها، به بحث فرهنگی اشاره نمود.

وی خاطرنشان ساخت: یکی از مباحث مهم، مقوله فرهنگ است و می طلبد برای فرزندان و جوانان افرادی که تحت پوشش کمیته امداد هستند پس از بررسی و رصد کردن اعتقادات آنها، برنامه ریزی کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: اگر از جهت فرهنگی به این افراد رسیدگی نشود به هدف نائل نمی شویم و باعث می شود از گردونه تحول و حرکت آفرینی خارج شویم.

وی تشریح ساخت: همانگونه که مددجویان از جهات متعدد مانند بهره مندی از خدمات، اشتغال، درمان و ... رصد می شوند با ملاحظه برگه فرهنگی آنها می توان نقاط ضعف و قدرت افراد را برطرف نمود و برنامه اردوهای زیارتی ابزار خوبی برای این مهم می باشد.

حجت السلام شاهرخی در پایان گفت: باتوجه به سیلاب های اخیر مددجویان سیل زده مدنظر قرار گرفته، فراموش نشوند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید