امروز دوشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۸
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۳۷۸۴
گزارشگر : ۷۹

جشن نیکوکاری در خراسان جنوبی غیرحضوری برگزار می‌شود

(چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸) ۰۸:۵۸

امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا پایگاه‌های میدانی جمع آوری کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری برپا نمی‌شود و کمک‌ها با روش‌های نوین غیرحضوری دریافت خواهد شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در نشست خبری که به صورت زنده و از طریق فضای مجازی با حضور خبرنگاران برگزار شد افزود: امسال از آذرماه برنامه‌های بسیار خوبی پیش‌بینی کرده بودیم که به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور امسال برپایی پایگاه جشن نیکوکاری در معابر نخواهیم داشت، همچنین زنگ نیکوکاری در مدارس هم نواخته نمی‌شود و اگر نماز جمعه این هفته تعطیل شود امکان برپایی پایگاه در مصلی‌های نماز جمعه هم نیست.
سلم آبادی افزود: شعار امسال جشن نیکوکاری «عید را به خانه هایشان ببریم» هست که در  دیدار چهره به چهره با حامیان و نیکوکاران توانسته‌ایم نیازمندی ها را به جامعه خیران و موسسات خیریه اعلام کنیم.
وی با اشاره به امکان جمع آوری کمک های مردم به روش های الکترونیکی گفت: نیکوکاران و خیران برای کمک به محرومان در آستانه عید نوروز می‌توانند از روش‌های نوین برای ارسال کمک استفاده کنند.
وی استفاده از کد # ۵۶*۱*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه را یکی از روش‌های الکترونیکی برشمرد که می‌توان با ارسال این کد به نیازمندان استان کمک کرد و گفت: همچنین با شماره گیری ۰۹۶۸۸۷۷ نیز امکان پرداخت کمک های نقدی وجود دارد.
وی گفت: اپلیکشن‌های ثنا، بام، بله و سکه هم قابلیت پرداخت کمک‌های مردمی برای نیازمندان را دارند که اپلیکشن ثنا مختص کمیته امداد است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از طریق دستگاه‌های خودپرداز نیز می‌توان به هر میزان کمک را به حساب کمیته امداد واریز کرد گفت: البته دفاتر کمیته امداد در سطح ادارات استان آمادگی دریافت کمک‌های مردمی را دارند که به دلیل شیوع ویروس کرونا این روش زیاد توصیه نمی‌شود.
 وی عنوان کرد: شماره حساب ۰۱۰۲۱۰۲۸۹۱۰۰۵ نزد بانک صادرات و  مراجعه به سایت امداد نیز روش‌های دیگری است که نیکوکاران به هر مبلغ می‌توانند کمک‌های خود را واریز کنند.
سلم آبادی با اشاره به کمک‌های مردمی در ۱۱ ماه گذشته از سال ۹۸ نیز گفت: از ابتدای امسال تاکنون  ۵۴ میلیارد و ۲۶۱ میلیون تومان جمع آوری کمک داشتیم که رقم آن قابل توجه است.
وی با اشاره به وجود بیش از ۴۵ هزار خانوار تحت حمایت امداد خراسان جنوبی افزود: این میزان کمک به ازای هر نفر چهار هزار تومان و به ازای هر خانوار ۱۰۰ هزار تومان در ماه بوده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی، سهم صدقات از این رقم را چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کرد که ۹ درصد کل کمک‌های مردمی امسال را شامل می‌شود و در حوزه‌های درمان، مسکن، فرهنگی، معیشت و جهیزیه توزیع شده است.
 وی سهم کمک‌های مردم در بخش فرزندان ایتام و محسنین را ۱۵ میلیارد تومان اعلام کرد که ۲۸ درصد مجموع کمک‌ها را شامل می‌شود و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد رشد داشته است.
سلم آبادی ضمن تاکید بر اینکه کمک‌های فرزندان ایتام و محسنین مستقیم به حساب آنها رفته و کمیته امداد هیچ دخل و تصرفی در آن ندارد ادامه داد: زکات واجب و مستحبی امسال نیز چهار میلیارد و ۲۵ میلیون تومان بوده که هفت درصد مجموعه کمک‌ها را شامل می‌شود و نسبت به مدت مشابه سال قبل  ۳۳ درصد رشد است. 
وی با اشاره به جمع آوری ۳۰ میلیارد تومان کمک مردمی در قالب بسته معیشتی نیز گفت: از آنجایی که نیت خیران توزیع اقلام خوراکی بین نیازمندان بوده لذا این میزان کمک جمع آوری و بر اساس نیاز مردم و نیت خیران به دست آن رسیده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی اظهار داشت: بسته‌های معیشتی نیز سهم ۵۶ درصدی از مجموع کمک‌های جمع آوری شده امسال را دارد که نسبت به مدت مشابه سال قبل  ۶۸ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به فعالیت مراکز نیکوکاری و سهم آنها در جمع آوری و توزیع کمک بین نیازمندان گفت: امسال از این محل ۱۹ میلیارد تومان کمک جمع آوری شده که سهم قابل توجه بوده و نشان می‌دهد ارتباط  مراکز نیکوکاری با خیران به خوبی برقرار شده است. 

سلم آبادی در ادامه به عملکرد حوزه اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی در سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال سه هزارو ۶۱۰ طرح اشتغال اجرا و منجر به ایجاد اشتغال برای چهار هزار و ۳۱۲ نفر شده است.
وی از پرداخت ۱۳۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال به این طرح‌ها خبر داد و گفت: در تعداد  طرح‌ها ۱۱۷ درصد و در مبلغ  پرداخت شده نسبت به سال گذشته ۱۴۶ درصد رشد داشته‌ایم.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه ۲ هزار و ۷۸۶ نفر برای اشتغال آموزش دیده‌اند گفت: ۵۰۱ تخته فرش نیز از ابتدای امسال توسط مددجویان کمیته امداد بافته شده است.
 وی همچنین از اختصاص یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای خرید بخاری و آبگرمن گاز سوز در استان خبر داد و افزود: این اقلام ویژه خانواده‌های نیازمند تحت حمایت خریداری شده که در فرصت مناسبت توزیع خواهد شد.
 سلم آبادی در ادامه با اشاره به فراهم بودن ارایه ۲۶ نوع خدمت کمیته امداد به صورت الکترونیکی گفت: این خدمات الکترونیک در حوزه‌های مسکن، بهداشت و درمان، مشاوره، حمایت‌های خاص، کمک هزینه ازدواج، فرهنگی، ارائه تسهیلات، وام و اشتغال صورت می‌گیرد.
وی بیان کرد: بسیاری از مددجویان به دلیل درخواست‌های حمایتی و کمک‌های موردی که دارند به شعبات کمیته‌های امداد در سراسر استان مراجعه می‌کنند که این امر در شرایط کنونی ضروری نیست و مددجویان کمیته امداد می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی e.emdad.ir و درج کد ملی و شماره شناسنامه، وارد سامانه شده و اقدام به ثبت و ارسال درخواست کنند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی افزود: پس از حداکثر یک ساعت درخواست ثبت شده به‌صورت هوشمند به کارتابل درخواست‌ها ارسال و اقدامات مقتضی در این راستا انجام خواهد شد.
وی بیان کرد: امکان رهگیری و مشاهده وضعیت درخواست توسط مددجویان از طریق این سامانه وجود داشته و مددجویان ‌می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی مذکور و ثبت اطلاعات خود، از آخرین وضعیت رسیدگی به درخواست خود مطلع شوند.
سلم آبادی با اشاره به آگاه‌سازی لازم در رابطه با خدمات الکترونیکی به مددجویان تحت حمایت، یادآور شد: مددجویان از مراجعه غیرضرور در مکان‌های شلوغ و به خصوص مراکز کمیته امداد در استان خودداری کنند و فقط درخواست‌های خود را از طریق سامانه ثبت خدمات الکترونیکی ثبت و پیگیری کنند.
انتهای پیام

کمیته امداد،خراسان جنوبی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید