امروز چهارشنبه ,۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۰
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۷۳۶۹۹
گزارشگر : ۵
مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اعلام کرد؛

آغاز هفته نیکوکاری در سراسر کشور با شعار «عید را به خانه‌هایشان ببریم»

(شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۰۰

مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از آغاز هفته نیکوکاری در سراسر کشور با شعار «عید را به خانه‌هایشان ببریم»، خبر داد و گفت: 10 هزار پایگاه در سراسر کشور در کنار روش‌های غیر حضوری، آماده جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای نیازمندان هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیداحسان گتمیریان با بیان اینکه جشن نیکوکاری به صورت رسمی از امروز آغاز شده و تا پایان هفته ادامه خواهد داشت، افزود: 10 هزار پایگاه در سراسر کشور برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به نیازمندان پیش‌بینی شده است. همچنین تمامی دفاتر کمیته امداد برای جذب کمک‌های مردمی آمادگی دارند.

وی با اشاره به شرایط خاص کشور و شیوع ویروس کرونا در برخی استان‌ها، تاکید کرد: به منظور رعایت مسائل بهداشتی، در استان‌هایی که با ویروس کرونا درگیر هستند، پایگا‌های سطح شهر حذف شده و تاکید ما استفاده نیکوکاران گرامی، از روش‌های غیر حضوری برای کمک به نیازمندان در جشن نیکوکاری است.

مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با تشریح روش‌های غیر حضوری جمع‌آوری کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری گفت: علاوه بر سایت کمیته امداد به آدرس www.emdad.ir کد دستوری #1*8877* برای جذب کمک‌های مردمی پیش‌بینی شده که در تمامی تلفن‌های همراه حتی بدون اینترنت قابل دسترسی است.

گتمیریان گفت: همچنین سامانه صدقه پیامکی کمیته امداد نیز همچون گذشته آماده دریافت کمک‌های هموطنان نیکوکار در هفته نیکوکاری است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 304 میلیارد تومان کمک مردمی در جشن نیکوکاری جمع‌آوری و میان مددجویان و نیازمندان توزیع شد، خاطرنشان کرد: جشن نیکوکاری امسال از حدود 2 هفته قبل آغاز شده و اوج کمک‌های مردمی را در روزهای 14، 15 و 16 اسفندماه شاهد خواهیم بود.

گتمیریان از پیش‌بینی بسته‌های عیدانه برای نیازمندان در قالب خانواده‌های یک تا 5 نفره به بالا خبر داد و اظهار کرد: کمک‌های نقدی بر اساس مبالغ در نظر گرفته شده، به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و کمک‌های کالایی با رعایت تمامی موازین بهداشتی بین نیازمندان توزیع می‌شود.

مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد افزود: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، مراسم زنگ نیکوکاری و ایجاد پایگاه در سطح شهر و  مصلی‌های نماز جمعه در اکثر استان ها لغو شده و برگزاری برنامه های یاد شده به اقتضای وضعیت هر استان و مدیریت بحران  آن استان می باشد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید