امروز دوشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۹
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۳۵۷۸
گزارشگر : ۷۸

تعامل کمیته امداد با مؤسسات خیریه به‌منظور خدمت به نیازمندان

(چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸) ۱۱:۵۹

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: تعامل بین کمیته امداد با مؤسسات خیریه باعث افزایش خدمت‌رسانی به نیازمندان به‌صورت هدفمند می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید الهی راد در جلسه هم‌اندیشی مؤسسات خیریه و تشکل‌های مردمی خراسان شمالی با اشاره به اینکه این نهاد بنا بر رسالت خود بحث حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند را در برنامه کاری خود دارد افزود: اقدامات خیرخواهانه شما خیران قابل‌تقدیر است.
وی تأکید کرد: همکاری کمیته امداد و مؤسسات خیریه باعث ساماندهی خدمات‌رسانی به نیازمندان و بهره‌مندی تعداد بیشتری از نیازمندان جامعه از خدمات حمایتی می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با تأکید بر اینکه نگاه این نهاد به مؤسسات خیریه، نگاه هم‌افزایی است، ادامه داد: مؤسسات خیریه رقیب کمیته امداد نیستند بلکه همراهی آن‌ها باعث افزایش خدمات‌دهی سازنده به محرومین می‌شود.
وی افزود: تعامل با مؤسسات خیریه برای کمک به نیازمندان در آستانه سال نو فرصت مغتنمی برای ارتقای سطح کمی و کیفی خدمت به محرومان است.
وی عنوان کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های خیران و سایر سازمان‌ها جهت رفع مشکلات نیازمندان و ایجاد بسترهای توانمندسازی آنان امری ضروری است.
وی بابیان اینکه موازی کاری هم‌اکنون بین دستگاه‌های مختلف بسیار است، افزود: باید برنامه‌ها تدوین‌شده سازمان‌ها به صورتی باشد که از موازی کاری‌ها پیشگیری کند.
الهی راد همچنین به ظرفیت قرض‌الحسنه امداد ولایت اشاره کرد و گفت: سپرده گزاری خیران در این صندوق برکات بسیاری را شامل حال محرومان کرده است.
وی به برگزاری پیاپی جلسات مشترک کمیته امداد و مؤسسات خیریه تأکید کرد و ادامه داد: برگزاری این جلسات هم‌اندیشی باعث افزایش آگاهی نسبت به احصاء نیازمندی‌های محرومین و تقسیم‌کار می‌شود.
وی به پالایش خانوارهای تحت پوشش مؤسسات خیریه تأکید کرد و گفت: طبق آخرین بررسی انجام‌شده به سیای از خانواده‌ها به‌صورت ثابت از تمامی مؤسسات خیریه خدمات دریافت می‌کنند.
الهی راد به ایجاد کارگروه‌های مختلف در جهت تسریع درروند خدمات‌رسانی به محرومان اشاره کرد و گفت: باید کارگروه درمان، اشتغال و معیشتی تشکیل شود.
وی همچنین تأکید کرد: در بهبود فرآیند خدمات‌رسانی نیز باید از دستگاه‌های هلال‌احمر، اوقاف، بهزیستی، آموزش‌وپرورش در جلسات بعدی دعوت شود.


انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید