امروز جمعه ,۹ اسفند ۱۳۹۸
پنج شنبه / ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۶
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۳۴۵۵
گزارشگر : ۸۲

کمیته امداد استان کرمان و اداره کل پست استان تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند

(پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸) ۱۰:۰۶

کمیته امداد استان کرمان و اداره کل پست استان به‌منظور فراهم نمودن زمینه مشارکت در فرآیند جذب حامیان جدید برای ایتام و فرزندان محسنین نیازمند تحت حمایت کمیته امداد تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با تبریک ایام دهه فجر گفت: باید این ایام را که یادآور حماسه، شجاعت، ظلم‌ستیزی و بصیرت مردم کشورمان است را برای نسل جوان و کسانی که این ایام را درک نکرده‌اند به‌خوبی تبیین کنیم.

وی به آمار بالای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان اشاره کرد و افزود: حدود ۱۲۰ هزار خانواده مددجوی کمیته امداد استان کرمان هستند که این آمار زیبنده استان ثروتمند کرمان نیست.

صادقی تصریح کرد: با توجه به حجم فقر و محرومیت بالا در استان کرمان به‌خصوص در جنوب و شرق این استان، توان کمیته امداد توان محدودی است که باید همه دستگاه‌ها در جهت رفع فقر و محرومیت با این نهاد همکاری کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان تأکید کرد: تلاش کمیته امداد بر این است که شرایط خانواده‌های محروم را تغییر دهد تا این خانواده‌ها بتوانند باعزت نفس روی پای خود بایستد و درآمد کسب کنند.

 وی مهم‌ترین محور کاری کمیته امداد را توانمندسازی مددجویان اعلام کرد و گفت: بالاترین میزان اشتغال در بین دستگاه‌های مختلف استان توسط کمیته امداد انجام‌شده است و نقش کمیته امداد نقش قابل‌توجهی در اشتغال استان است.

صادقی ادامه داد: مشاغلی که کمیته امداد ایجاد می‌کند با میانگین تسهیلات قرض‌الحسنه ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان اجرا می‌شوند و مشاغلی که توسط این نهاد اجرا می‌شود مشاغل مولد و پایدار هستند و دلیل آن نظارت‌های مستمر بر طرح‌های اشتغال است که منجر به ایجاد درآمد برای خانواده‌ها و جلوگیری از انحراف کمتر این طرح‌ها می‌شود.

وی به اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین توسط کمیته امداد اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۰ هزار فرزند یتیم و بی‌سرپرست در استان کرمان تحت حمایت این نهاد قرار دارند که توسط حامیان خیر حمایت می‌شوند و این حامیان ماهیانه کمک‌هایی را به‌صورت نقدی و کالایی به ایتام تحت تکفل خودپرداخت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان با تأکید بر اینکه شفافیت ملاک عمل کار در کمیته امداد است تصریح کرد: این نهاد اجازه ندارد یک ریال از صدقات و کمک‌هایی که مردم به روش‌های مختلف به امداد پرداخت می‌کنند را از یک محل در محل دیگر هزینه کند.

انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید