امروز جمعه ,۹ اسفند ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۶
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۳۴۵۱
گزارشگر : ۷۸
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی؛

فرزند مددجوی کمیته امداد خراسان شمالی صاحب شرکت تولیدی هوشمند سازی منازل در استان

(چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۵۶

آقای محمدی فرزند مددجوی کمیته امداد خراسان شمالی، مخترع، پژوهشگر، کارآفرین و نظریه‌پرداز درزمینهٔ های فناوری نوین و تکنولوژی‌های روز در هوشمند سازی منازل است و هم‌اکنون جزو موفق‌ترین جوان کارآفرین استان در حوزه دانش‌بنیان در بخش صنعت است.

این گزارش گفتگویی مختصری با این مخترع و تولید کنند جوان است که ازنظر می‌گذرد.
تحصیلات این کارآفرین جوان در حوزه صنعت برق است و مطالعات و فعالیت‌هایش نیز مطابق باعلاقه و تحصیلاتش در حال انجام است.
وی بابیان اینکه سال‌ها پیش به دلیل بیماری پدرش تحت حمایت کمیته امداد قرارگرفته است، گفت: پس از اتمام تحصیلاتم برحسب علاقه‌ای که داشتم کارم را متناسب با تخصص دانشگاهی‌ام آغاز کردم. پیش از اینکه شرکتم را راه‌اندازی کنم به‌صورت پروژه‌ای در حوزه امنیت ساختمان‌ها فعالیت می‌کردم تا اینکه پس از آشنایی با استارتاپ ها توانستم یک شرکت متناسب با تخصصم راه‌اندازی کنم.
وی می‌گوید: در ابتدای شروع فعالیت‌هایم، وام‌های بسیاری گرفتم تا اینکه با مشارکت دوستان، سرمایه‌ام به 200 میلیون تومان رسید و بعدازآن کار را با سه نفر از هم‌دانشگاهی‌هایم آغاز کردم و این در حالی بود که بخش قابل‌توجهی از سرمایه اولیه صرف تحقیقات، برنامه‌ها و خرید مواد اولیه شد.
وی خاطرنشان می‌کند: در ابتدا فعالیت‌هایم را با محصول حس‌گر نشت گاز آغاز کردم و بعد از گذشت یک سال و طی مراحل مختلف کارم را به سمت هوشمند سازی منازل سوق دادم. بعد از آغاز کار و طی مشکلات بسیار در مسیر، هم‌اکنون 9 جوان نخبه متخصص با حقوق مناسب در این شرکت در حال کار هستند که 5 نفر از آن‌ها بیمه‌اند.
وی یاد آور می شود: بازار فروش محصولات تولیدی این شرکت دانش بنیان شهرهای بزرگی همچون تهران،شیراز،مشهد،اصفهان و  تمام کشور است.
وی به مساعدت‌های کمیته امداد در پرداخت تسهیلات اشتغال اشاره می‌کند و می‌گوید: با دریافت 80 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از کمیته امداد توانستم تحقیقات جدیدی را در حوزه هوشمند سازی آغاز کنم. این جوان کارآفرین هم‌اکنون دارای یک ثبت اختراع محصول (IOT) است. هم اکنون نیز طرح دانش بنیان تولید کامپیوتر مرکزی خودرو نیز توسط تیم تحقیقاتی شرکت در دست تحقیق و بررسی قرار دارد که برای به ثمر نشستن این ایده نیز بیش از 4 میلیارد توان بودجه نیاز است.
وی سرمایه در گردش طرحش را یک میلیارد تومان عنوان می‌کند و می‌گوید: مهارت هوشمند سازی ساختمان، رشته‌ای نو و پرکاربرد در صنعت ساختمان است به همین دلیل جذب نیروی کار برای این طرح بسیار دشوار و حساس است.
وی به مزایای ایجاد طرح هوشمند سازی منازل اشاره کرد و ادامه می‌دهد: اجرای سیستم مدیریت ساختمان توسط تجهیزات هوشمند امکانات مختلفی درزمینهٔ ذخیره‌سازی انرژی، کنترل تجهیزات روشنایی، کنترل تجهیزات سرمایش و گرمایش، اجرای دستگاه‌های امنیتی، سهولت در مدیریت تجهیزات مدرن و پیشگیری از بروز بحران و خسارت به وجود خواهد آورد.


انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید