امروز جمعه ,۴ مهر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۰
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۳۴۳۰
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد،

ایجاد 50 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت استان مرکزی در دهه مبارک فجر

(دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۰۰

همزمان با ایام مبارک دهه فجر 50 فقره تسهیلات اشتغال با اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت پرداخت شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قنبر موسی نژاد، مدیرکل کمیته امداد و مسئول کمیته همیاری و خدمت رسانی دهه مبارک فجراستان مرکزی با بیان اینکه رویکرد و سیاست‌های حوزه اشتغال کمیته امداد توانمندسازی اقتصادی ،ایجاد عزت نفس وکرامت انسانی و تقویت روحیه خودباوری مددجویان تحت حمایت است، گفت: همزمان با ایام مبارک دهه فجر 50 فقره تسهیلات اشتغال با اعتبار دو میلیاردو 500 میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت پرداخت شد.

وی افزود: در 10 ماهه سال جاری دو هزارو 630 فرصت شغلی از محل اعتبارات اشتغال روستایی، بند ب تبصره 16 و صندوق امداد ولایت ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: در سال جاری تاکنون بیش از 500 نفر از کارجویان نیز توسط مراکز کاریابی با بیمه تأمین اجتماعی در بنگاه‌های اقتصادی سطح استان مشغول به کار شدند.

وی‌آموزش را مقدمه ایجاد اشتغال مددجویان دانست و اظهار کرد: از برنامه های حوزه اشتغال کمیته امداد بستر سازی برای بهره گیری مددجویان از آموزش‌های مهارتی به منظور ورود به بازار کسب و کار است.

وی  در ادامه هدف از ارائه آموزش به مددجویان را ایجاد مهارت و توانایی برای احراز شغل و یا افزایش مهارت در حرفه ای خاص دانست و اظهار کرد : طی 10ماهه سال‌جاری ۳717 مددجوی تحت حمایت از آموزش‌های اشتغال بهره مند شدند.

وی افزود: توجه به راهبرد جدید واحد حرفه آموزی کمیته امداد ایجاد اشتغال مددجویی در بخش‌های خدمات ،کشاورزی ،صنعت و آموزش‌های مهارت آموزی به سمت کیفی شدن وبازار محوری هدایت و مدیریت می شود.

وی اضافه کرد: مددجویان تحت حمایت پس از کسب مهارت، فراهم شدن فضای کسب و کارو بهره مندی از تسهیلات خودکفایی کمیته امداد در جهت راه اندازی شغل و ایجاد فرصت شغلی اقدام می کنند.

مدیر کل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه خانواده‌هایی هستند که قدرت ریسک اقتصادی ندارند ، افزود: به منظور ایجاد اشتغال برای این خانواده‌ها با تعاملی که با کارفرمایان، مؤسسات، شرکت‌ها و صنایع انجام می شود، در صورت به کارگیری مددجویان می توانند ازتسهیلات کارفرمایی کمیته امداد بهره‌مند شوند.

وی در پایان با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری مشترک کمیته امداد استان مرکزی و پارک علم و فناوری گفت: این تفاهم نامه با هدف توانمندسازی مددجویان از طریق ایجاد اشتغال پایدار در حوزه مشاغل نوین، نوآورانه و دانش بنیان با استفاده از ظرفیت‌های حمایتی و تخصصی منعقد شده است.

انتهای پیامایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید