امروز چهارشنبه ,۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۰
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۳۴۲۸
گزارشگر : ۷۸

مشارکت اتاق اصناف برای تهیه عیدانه نیازمندان

(دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۱:۵۰

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از کمک اتاق اصناف برای کمک به تهیه مایحتاج شب عید مددجویان خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در جلسه جشن نیکوکاری با اتاق اصناف و روسای اتحادیه‌های استان با بیان اینکه کمک های تمامی اتحادیه های سطح استان پس از جمع آوری  به مرکز نیکوکاری اصناف تحویل داده می شود،گفت: 54 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد، نیازمند کمک‌های خیران برای نیاز شب عید هستند.

 وی با اشاره به مشکلات نیازمندان در وضعیت اقتصادی امروز، افزود: هرچند کمک به نیازمندان جزو وظایف ذاتی این نهاد است اما به علت کمبود اعتبارات و تعداد زیاد مددجویان هم‌اکنون برای تأمین کالاهای موردنیاز شب عید و همچنین پوشاک آنان نیازمند کمک خیران هستیم.
وی با تأکید بر اینکه تمام تلاش کمیته امداد جلوگیری از تولید نظام‌یافته فقر در استان است، بیان کرد: تلاش ما این است فقر از حالت موروثی خارج شود.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به طرح‌های حمایتی و توجه به معیشت خانوارهای محروم خاطرنشان کرد: هم‌اکنون این نهاد با اجرای طرح‌های مشارکتی مانند صدقات، اکرام ایتام، زکات و برگزاری جشن‌های ملی و مذهبی مانند جشن نیکوکاری و جشن عاطفه‌ها در حال خدمت‌رسانی به نیازمندان است.
وی با یادآوری اینکه هم‌اکنون هزار و 400 بیمار زمین‌گیر و صعب‌العلاج نیازمند کمک هستند، ادامه داد: 6 هزار و 200 یتیم، وجود 25 هزار زن سرپرست خانوار و همچنین بیش از 7 هزار دانش‌آموز و دانشجو نیازمند تحت حمایت کمیته امداد در آستانه سال نو به‌شدت نیازمند کمک مردم هستند.
وی در ادامه به احداث مسکن نیازمندان و سیل‌زدگان استان طی سال 98 اشاره و تصریح کرد: هم‌اکنون هزار و 460 مسکن برای سیل‌زدگان استان در حال احداث است و علاوه بر این 700 واحد دیگر نیز در مناطق مختلف استان در حال ساخت است.
الهی راد در ادامه بابیان اینکه یکی از موضوعات مهم امروز ترویج فرهنگ نوع‌دوستی و نیکوکاری است، خاطرنشان کرد: کمیته امداد در آستانه سال نو با اجرای جشن نیکوکاری در تلاش است زمینه کار خیر را فراهم کند.
وی به تهیه عیدانه برای خانواده‌های نیازمند در استان اشاره کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با کمک تمامی مردم و خیران به 54 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد سبد غذایی اهدا کنیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید