امروز جمعه ,۴ مهر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۳۴۲۷
گزارشگر : ۸۰
طی 9 ماهه سال جاری صورت گرفته است؛

افزایش 50 درصدی تعداد مراکز نیکوکاری در استان قزوین

(دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۱:۲۹

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: طی 9 ماهه سال جاری تعداد مراکز نیکوکاری 50 درصد رشد داشته و از 25 مرکز به 36 مرکز افزایش یافته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی در مراسم آغاز بکار نخستین مرکز نیکوکاری شهر ضیاء آباد در مسجد فاطمه زهرا (س)، بیان کرد: کمک به نیازمندان را نباید یک کار مستحبی، تشریفاتی و یا منوط به علاقه و برخی مسائل دانست.

وی ادامه داد: وقتی قرار است زکات دهیم و اولویت مصرف آن برای محرومان است، وقتی خمس می دهیم و بخشی از آن برای محرومان و نیازمندان است و یا وقتی صدقه برای محرومان و نیازمندان است یعنی ادای همه این اعمال انجام تکلیف است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: قرآن کریم در آیه 24 سوره معارج و 19 ذاریات می فرماید در اموال شما حقی معلوم برای سائل و محروم قرار داده شده است، وقتی خداوند سبحان به روشنی در اموال ما چنین حقی قرار داده است، اگر به محرومان کمک نکنیم در واقع به تکلیف و وظیفه شرعی و انسانی خود عمل نکرده ایم.

وی اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) تاکنون با استفاده از روش ها و شیوه های مختلف تلاش کرده است تا فرهنگ عمل به این دستور الهی را در جامعه اجرایی کند بدین معنا که رابط بین فقرا و اغنیاء باشد.

فرهادی خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی جامعه و لزوم توسعه فعالیت ها بدون افزایش تجهیزات و پرسنل اداری، تأسیس مراکز نیکوکاری با محوریت محله ها و مناطق در دستور کار کمیته امداد امام (ره) قرار گرفته است.

وی اعلام کرد: طی 9 ماهه سال جاری تعداد مراکز نیکوکاری از 25 مرکز به 36 مرکز افزایش یافته است که به معنای رشد 50 درصدی در ایجاد و تأسیس این مراکز است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: مرکز نیکوکاری به هیچ عنوان نمایندگی و یا دفتر کمیته امداد امام (ره) نیست بلکه یک مرکز مردمی است که از تجربیات و حمایت های کمیته امداد بهره مند است ولی اداره آن توسط توسط اعضای هیئت امنایی است که متشکل از افراد معتمد محلی است.

وی عنوان کرد: مرکز نیکوکاری تأسیس می شود تا تلاش های پراکنده را در یک محله و منطقه، متحد و متمرکز کند تا با چنین رویکردی کمک به نیازمندان در هر منطقه ای متوازن و عادلانه باشد و از طرفی از خرد و توان جمعی برای کمک و جمع آوری کمک استفاده شود.

فرهادی یادآورشد: براساس برنامه ریزی انجام شده مراکز نیکوکاری به مرور و با افزایش فعالیت ها دارای توانایی هایی شده، در نتیجه با توانمندی این مراکز در گام نخست جمع آوری صندوق های صدقه به آنها واگذار می شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید