امروز جمعه ,۹ اسفند ۱۳۹۸
دوشنبه / ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۷
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۳۴۲۵
گزارشگر : ۸۲
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تأکید کرد؛

مهم‌ترین فعالیت کمیته امداد بحث اشتغال و توانمندسازی محرومان است

(دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۱۷

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان مهم‌ترین محور کاری کمیته امداد را اشتغال و توانمندسازی محرومان عنوان کرد و گفت: تعهد کمیته امداد در کارگروه اشتغال استان، ایجاد ۱۲ هزار شغل برای مددجویان و محرومان است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یحیی صادقی صبح امروز در برنامه زنده تلویزیونی صبح بخیر کرمان کمیته امداد را مولود انقلاب دانست و افزود: این نهاد ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسط امام راحل، بنیان‌گذار انقلاب اسلامی راه‌اندازی شد.

وی بیان کرد: طی سال‌های اولیه که این نهاد یک‌نهاد نوپایی بود مدل کار آن ارتزاق مردم بوده ولی بعدازآن کمیته امداد علمی‌تر شد و در بحث توانمندسازی و اشتغال برای خانواده‌های محروم و اعضای آن‌ها ورود پیدا کرد.

صادقی بابیان اینکه استان کرمان به‌عنوان پهناورترین استان کشور آمار محرومان آن بسیار بالاست گفت: ۱۰ درصد خانواده‌های استان کرمان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که این آمار خوبی برای استان ثروتمند کرمان نیست و باید اقدامات و فعالیت‌های بیشتری در جهت رفع فقر و محرومیت در استان انجام شود.

وی به اقدامات این نهاد در حوزه اشتغال محرومان اشاره و بیان کرد: امروزه کمیته امداد در جایگاهی قرارگرفته است که یکی از تأثیرگذارترین دستگاه‌ها در ایجاد اشتغال در جامعه است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تأکید کرد: نگاه کمیته امداد بر این است که خانواده‌هایی که به هر دلیل تحت حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرند به‌صورت موقت تحت حمایت باشند و باراهنمای و مشاوره و ایجاد اشتغال زمینه توانمندی آن‌ها فراهم شود.

وی ادامه داد: افرادی که به امداد ورود پیدا می‌کنند ابتدا مورد مشاوره قرار می‌گیرند و بعد از مشاوره و آموزش‌های لازم با استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال برای آن‌ها مشاغل خرد و متنوع ایجاد می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به موقعیت نورگیری استان کرمان و بهره‌مندی این استان از نعمت خدادادی نور خورشید اشاره کرد و گفت: از دو سال قبل که طرح نیروگاه‌های خورشیدی در استان کرمان اجراشده است تاکنون ۷۴۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان فروشنده برق به دولت شده‌اند و هر خانواده میانگین ماهی یک‌میلیون تومان به دولت برق می‌فروشد.

وی به تعهد کمیته امداد استان کرمان در کارگروه اشتغال استان در سال جاری اشاره و بیان کرد: تعهد کمیته امداد در کارگروه اشتغال استان ایجاد ۱۲ هزار شغل برای مددجویان و محرومان است.

صادقی بابیان اینکه بیش از ۲۱ هزار فرزند یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارد گفت: این افراد توسط حامیان نیکوکار حمایت می‌شوند و ماهیانه کمک‌هایی توسط حامیان به‌حساب این ایتام واریز می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: در بحث به‌کارگیری و اشتغال فرزندان خانواده‌های تحت حمایت نیز جمعیت قابل‌توجهی از فرزندان مددجویان تحت حمایت استان توسط کارفرمایان به کار گرفته‌شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه در آستانه سال نو قرار داریم گفت: امیدواریم مردم در آستانه سال نو همان‌طور که دل فرزندان خود را شاد می‌کنند نگاهی نیز به ایتام داشته باشند و با کمک‌های مادی و معنوی خود دل ایتام را نیز شاد کنند.

وی با تأکید بر اینکه کمیته امداد مکلف است کمک‌های خیران را بر اساس نیت خیرخواهانه آن‌ها هزینه کند تصریح کرد: کمیته امداد شرعاً و قانونا نمی‌تواند یک ریال از صدقات مردم یک شهرستان را در شهرستان دیگر هزینه کند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید