امروز جمعه ,۴ مهر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۷
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۳۴۲۲
گزارشگر : ۷۸
به مناسبت دهه فجر انجام شد؛

اختصاص 150 میلیون تومان کمک هزینه جهیزیه برای زوج‌های نیازمند خراسان شمالی

(دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۰:۱۷

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: به مناسبت دهه فجر و چهلمین و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 150 میلیون تومان اعتبار برای تأمین جهیزیه زوج‌های تحت حمایت این نهاد اختصاص یافت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد بابیان اینکه 50 زوج جوان تحت حمایت این نهاد با دریافت این کمک‌هزینه ازدواج راهی خانه بخت می‌شوند، افزود: کمیته امداد خراسان شمالی در مسئله توانمندسازی تمامی اقدامات خود را با محور خانواده انجام می‌دهد.
وی ادامه داد: سرانه جهیزیه برای هر دختر متوسط سه میلیون تومان است که علاوه بر آن وامی تا سقف پنج میلیون تومان نیز به‌صورت قرض‌الحسنه توسط کمیته امداد خراسان شمالی و کمک‌های مردمی به این افراد ارائه می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به اینکه طی 10 ماهه امسال 650 نفر از زوج‌های تحت حمایت این نهاد با دریافت کمک‌هزینه ازدواج راهی خانه بخت شدند، خاطرنشان کرد: در این زمینه دو میلیارد و 500 میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی، کمیته امداد و صدقات و زکات هزینه شده است.
الهی راد خاطرنشان کرد: این نهاد علاوه بر پرداخت کمک‌هزینه ازدواج، کلاس‌های آموزشی و اردوهای فرهنگی باهدف ارتقای سطح آگاهی در زمینه ازدواج و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به‌ صورت فردی و گروهی به مددجویان تحت حمایت برگزار می‌کند. همچنین در بخش‌های اعتیاد، مهارت‌های زندگی، فرزند پروری و تحکیم بنیان خانواده نیز کارگاه‌های آموزشی برای این خانوارها برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید