امروز جمعه ,۹ اسفند ۱۳۹۸
یکشنبه / ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۷
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۷۳۴۱۱
گزارشگر : ۱۰۱

کانون‌های کمیته امداد به کلینیک مشاوره فرهنگی تبدیل می‌شود

(یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸) ۱۴:۲۷

معاون امور فرهنگی کمیته امداد گفت: یکی از برنامه‌های جدید کمیته امداد، تبدیل کانون‌های ولایت به کلینیک مشاوره فرهنگی است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام علی جعفری با سفر به استان کردستان و در جلسه با کارکنان حوزه فرهنگی کمیته امداد این استان عنوان کرد: در این نهاد به برنامه‌های حوزه فرهنگی، می‌توان به‌عنوان یک گفتمان و رویکرد و یک نوع مواجهه با مسائل نگریست.

وی افزود: تمامی فعالیت‌های کمیته امداد باید پیوست فرهنگی داشته باشد و نگاه‌ها به مسائل مددجویان عمیق‌تر شود.

حجت‌الاسلام جعفری عنوان کرد: با توجه به اینکه 50 درصد از مددجویان کردستانی زنان سرپرست خانوار هستند در حوزه اشتغال این دسته از مددجویان باید فرهنگی‌تر نگاه کنیم.

وی ادامه داد: یکی ازبرنامه های مهم ورود حوزه فرهنگی ، بحث ازدواج و مسائل آن است که در قالب پیشگیری و با انجام مشاوره و آموزش صحیح به افراد در شرف ازدواج به انتخاب صحیح همسر و ساختن آینده‌ای سالم و موفق کمک می‌شود.

معاون فرهنگی کمیته امداد یکی از برنامه‌های این نهاد را که برای آن برنامه‌ریزی خواهد شد تبدیل کانون‌های امداد به کلینیک‌های مشاوره فرهنگی است و بنا داریم با ظرفیت 350 نفر از مشاوران خوب و باتجربه این نهاد، در بخش انجام مشاوره به خانواده‌ها فعالیت تخصصی‌تری انجام شود.

معاون فرهنگی کمیته امداد، بابیان اینکه چند گروه از مخاطبان این نهاد در اولویت خدمات فرهنگی قرار دارند، افزود: یکی از این دسته افراد دانش آموزان پشت‌کنکوری هستند که بنا داریم با تعریف برنامه‌ای جدید برای شرکت دانش آموزان در کلاس‌های کنکوری که توسط این نهاد اجرا خواهد شد و در کنار آن به توانمندی شخصیتی و بهداشتی و سایر مسائل اجتماعی آنها توجه می‌شود با موفقیت از مرحله کنکور عبور کنند.

وی گفت: دومین گروه از مخاطبان ما دختران در سن ازدواج هستند تا این افراد در آینده ازدواج خوب و یا زندگی خوبی در کنار خانواده خود داشته باشند و بتوانند بر زندگی خود مدیریت کنند.

حجت‌الاسلام جعفری گفت: گروه دیگری از مخاطبان ما پسرانی هستند که قصد ورود به بازار کار دارند که در قالب تفاهم‌نامه این نهاد با سازمان فنی و حرفه‌ای به این افراد آموزش شغلی داده می‌شود و برنامه جدیدی که در آینده در دست اقدام این نهاد قرار دارد، برگزاری این دوره‌ها در اردوگاه‌های کمیته امداد تحت عنوان اردوگاه_کارگاه است.

وی ادامه داد: در کنار این آموزش‌ها به مسائل روانی، شخصیتی، اجتماعی و سایر مشکلات این افراد نیز توجه و رسیدگی خواهد شد تا افرادی سالم و مسلط به شغل مورد علاقه تربیت شوند و از طریق ارتباط‌گیری این نهاد با صاحبان مشاغل از این افراد به‌عنوان نیروی کار استفاده شود.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید