امروز جمعه ,۹ اسفند ۱۳۹۸
شنبه / ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۸
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۷۳۳۸۵
گزارشگر : ۱۰۱
معاون اشتغال کمیته امداد در جلسه با اساتید دانشگاه های کردستان

کمیته امداد از ایده‌های جدید در زمینه کمک به جهش برنامه اشتغال نیازمندان استقبال می‌کند

(شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸) ۱۶:۰۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در جلسه هم‌اندیشی با اساتید دانشگاه‌های کردستان از استقبال این نهاد از ایده‌های جدید تحصیل‌کردگان و نخبگان در زمینه جهش برنامه اشتغال نیازمندان خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت اله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد طی سفر به استان کردستان صبح امروز در جلسه هم‌اندیشی با اساتید دانشگاه‌های کردستان با موضوع اشتغال محرومین عنوان کرد: بهره‌گیری از افکار و نظرات نخبگان و جامعه دانشگاهی می‌تواند شتاب‌دهنده و راهگشای اشتغال و توانمند کردن نیازمندان باشد.

وی افزود: بنا داریم در زمینه کمک به موضوع اشتغال مددجویان از طریق هم‌اندیشی با اساتید دانشگاه‌های کشور و همچنین متخصصان کسب‌وکار، تعریف طرح‌های پژوهشی و درنهایت مسابقات ایده پردازی بهره‌گیری کنیم.

دکتر عبدالملکی بابیان اینکه ایجاد اشتغال می‌تواند نقش مهمی در خارج کردن این خانواده‌ها از شرایط محرومیت داشته باشد، افزود: از آغاز فعالیت این نهاد ۷۰۰ هزار خانوار خودکفا و از چرخه حمایت کمیته امداد خارج‌شده‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد ادامه داد: ازجمله برنامه‌های اشتغال کمیته امداد دو نظام هدایت شغلی و راهبری شغلی است که به‌صورت موازی پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: هدایت شغلی برنامه‌های خود را در دو بخش مدیریت کاریابی و توسعه آموزش‌های کسب‌وکار و مشاوره شغلی و اجرای طرح‌های اقتصادی پیگیری می‌کند.

دکتر عبدالملکی بابیان اینکه طرح راهبران شغلی با استفاده از به‌کارگیری کارآفرینان حرفه‌ای که در یک رسته معین کسب‌وکار تسلط و اشراف دارد و به‌عنوان پشتیبان، فرایند آموزش، تأمین تجهیزات و بازاریابی و فروش محصول مددجو را برعهده‌گرفته و مددجوی مستعد اشتغال را قدم‌به‌قدم به خودکفایی پیش می‌برد.

وی تصریح کرد: این طرح یک بازی برد برد است که هم مددجو با فروش محصولات خود و هم راهبر شغلی با توسعه شغل خود و کسب درامد بیشتر منتفع می‌شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد به‌کارگیری جهادگران کارآفرین و استفاده از ظرفیت عملیاتی جهادگران را از دیگر طرح‌های اشتغال کمیته امداد نام برد که توسعه فرهنگ کارآفرینی، تزریق روحیه جهادی، استفاده از توان فکری و تعاملات این افراد و گروه‌ها از اهداف فرعی این طرح است.

دکتر عبدالملکی ادامه داد: این نهاد با استفاده از به‌کارگیری خیرین کارآفرین و استفاده از ظرفیت افراد کارآفرین، صاحبان بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی، مؤسسات و شرکت‌ها، اساتید دانشگاه و خبرگان کسب‌وکار در زمینه اشتغال نیازمندان و با نیت خیرخواهانه بهره‌گیری می‌کند.

وی تصریح کرد: در این جهت ۳۱ کانون خیران کارآفرین تحت عنوان یک سازمان مردم‌نهاد و همچنین اتحادیه کانون‌های خیران کارآفرین کشوری و مراکز نیکوکاری ویژه کارآفرینان حرفه‌ای در استان‌ها ایجادشده است.

در ادامه جلسه هر یک از اساتید و هیئت علمی دانشگاه های کردستان نظرات و پیشنهادات تخصصی در زمینه کمک به اشتغال محرومان را مطرح کردند.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید