امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۳۳۱۷
گزارشگر : ۸۰
مدیر حوزه علمیه برادران قزوین:

حوزه علمیه برای کمک به محرومان در کنار کمیته امداد است

(سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸) ۱۵:۰۷

مدیر حوزه علمیه برادران قزوین گفت:یکی از بزرگترین و مهمترین رسالت‌های کمیته امداد که با حوزه علمیه مشترک است، کمک به محرومان است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام محمدتقی سبحانی نیا در نشست امضای تفاهم نامه با کمیته امداد امام (ره) بیان کرد: حوزه علمیه یک مرکز فرهنگی و دینی است که تلاش می کند تا در عرصه های مختلف خدمت در جامعه حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: حوزه علمیه رسالت های مختلفی را بر عهده دارد ولی یکی از بزرگترین و مهمترین رسالت های کمیته امداد امام (ره) که با حوزه علمیه مشترک است، کمک به محرومان است بنابراین در کنار کمیته امداد هستیم.

مدیر حوزه علمیه برادران قزوین اضافه کرد: رسیدگی به محرومان و دستگیری از نیازمندان تنها وظیفه و تکلیف کمیته امداد یا حوزه علمیه نیست بلکه این موضوع به قدری مهم است که قرآن کریم بارها بدان اشاره و تأکید داشته و در سیره اهل بیت (ع) و حتی انبیای الهی نیز برجسته است.

وی افزود: همین دغدغه در حوزه علمیه موجب شده تا تفاهم نامه همکاری با کمیته امداد امام (ره) داشته باشیم تا بتوانیم شرایط مناسبی را برای خدمت به محرومان فراهم کنیم.

حجت الاسلام سبحانی نیا خاطرنشان کرد: ایجاد زمینه مناسب برای تبیین اهداف امداد توسط مبلغین  استان به ­منظور بررسی راهکارهای نوین و اثربخش جهت ترویج و احیای سنت­های حسنه اسلامی در قالب طرح­های امداد امام (ره) تبیین شده است.

وی عنوان کرد: در واقع با چنین رویکردی در طرح اکرام ایتام، اطعام، طرح محسنین (حمایت های مادی و معنوی از خانواده‌­های نیازمند تحت حمایت ) و ... در مساجد و کلیه مناسبت­‌های تبلیغی تلاش برای خدمت به محرومان انجام می گیرد.

مدیر حوزه علمیه برادران قزوین تصریح کرد: یکی از روحانیون شاغل و فعال در حوزه علمیه برادران به­ عنوان رابط شبکه­‌سازی برای پیگیری امور مربوط به شبکه‌­های نیکوکاری به کمیته امداد امام (ره) معرفی می شود.

وی گفت: شناسایی و معرفی تعدادی از برادران حوزوی با تجربه و متخصص، جهت انجام امور مشاوره، توسعه و ترویج فرهنگ زکات و انفاق از طریق روحانیون، مبلغین، در مساجد استان و شهرستان­ها به ویژه روستاهاهمکاری در زمینه تحقیق و پژوهش و برگزاری مسابقات مقاله نویسی در خصوص زکات و طرح های مشارکت­های مردمی و همکاری در زمینه اجرای طرح­های مشارکت­های مردمی از قبیل اجرای طرح زکات- ثبت نام اکرام و ایتام-طرح تاج گل در مراسم ختم- اطعام محرومین به خصوص درماه­‌های رمضان، محرم و صفر از تعهدات حوزه علمیه است.

حجت الاسلام سبحانی نیا اظهارکرد: همکاری در مراسم های ملی این نهاد مانند جشن عاطفه­‌ها، جشن نیکوکاری و جشن رمضان، همکاری و همراهی در طرح مفتاح الجنه در بازدید از منازل محرومین، همکاری در زمینه ارایه­ مُبلّغ برای اجرای طرح فلاح و مربی برای همراهی اردوهای اعزامی، همکاری در زمینه معرفی استاد توانمند برادر برای هیئت اندیشه­ ورزی و ایجاد مرکز نیکوکاری ویژه برادران و تعیین و معرفی رابط در هر یک از مدارس علمیه از جمله دیگر تعهدات کمیته امداد امام (ره) است.

وی تأکید کرد: به ­منظور انجام هرچه مطلوب­تر تفاهم نامه؛ برنامه­ ریزی ­های مشترک از قبیل (مسائل اجرایی، زمان بندی و ...) کمیته ­ای مرکب از نمایندگان هر دو نهاد نسبت به هماهنگی، برنامه ­ریزی و اجرای موارد فوق اقدام خواهد کرد.

مدیر حوزه علمیه برادران قزوین یادآورشد: انتظار می رود با اجرای این تفاهم نامه بستر خدمت رسانی به نیازمندان در زمینه فرهنگی و اقتصادی ارتقا یابد.

انتهای پیام 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید