امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۱
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۷۳۳۰۱
گزارشگر : ۲۷
مدیر کل امداد فارس اعلام کرد

اهدا 3014 فقره کمک هزینه جهیزیه و ازدواج به مددجویان

(یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۱۱

به 3014 نفر از فرزندان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان استان فارس در 10 ماهه سال جاری کمک‌ هزینه خرید جهیزیه و هدیه ازدواج اهدا شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد بذرافشان، مدیرکل کمیته امداد استان فارس با اعلام اینکه در 10 ماهه سال جاری 3014 فقره کمک هزینه جهیزیه و ازدواج به مددجویان استان پرداخت شده است، گفت: این میزان کمک هزینه ازدواج به منظور کمک به تامین جهیزیه نوعروسان و هدیه ازدواج فرزندان ذکور و همچنین ازدواج مجدد بانوان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان استان فارس بوده است.
بذرافشان یادآور شد: در 10 ماهه امسال 2522 تحت حمایت و نیازمند، 342 نو داماد و 150 مورد ازدواج مجددبانوان، کمک هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج با اعتبار 156 میلیارد ریال دریافت کردند که 97 میلیارد ریال آن از محل درآمدهای استان و خیران و نیکوکاران تامین و مابقی از محل اعتبارات دولتی بوده است.
مدیر کل امداد فارس گفت: میانگین جهیزیه اهدایی به نوعروسان و ازدواج مجدد بانوان مبلغ 5 میلیون تومان به ازاء هر نفر و میانگین هدیه ازدواج پرداختی به فرزندان ذکور مبلغ 2 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که این سرانه برای زوج های تحت حمایت ساکن در مناطق محروم با 20 درصد افزایش پرداخت می شود.
وی در پایان از اهدا 1500 فقره جهیزیه در سالروز تاسیس کمیته امداد با مشارکت خیران به صورت کالا به نوعروسان تحت حمایت استان خبر داد.


انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید