امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۷
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۳۱۹۹
گزارشگر : ۸۴

استاندارسمنان به‌پویش‌من هم یک‌حامی هستم پیوست/تأکیداستانداربرای‌تأمین آینده ایتام با ایجادسرمایه‌گذاری

(سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۰۷

استاندار سمنان با تأکید بر سرمایه‌گذاری درزمینهٔ مختلف اقتصادی بانک‌ها، بورس و دفاتر کارگزاری برای ایتام، با ثبت نام در طرح اکرام، به پویش من هم یک حامی هستم پیوست.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا آشناگر، استاندار سمنان در دیدار با مدیرکل، قائم‌مقام و معاونان کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه نگاه و تأکید دین مبین اسلام حمایت و دستگیری از کودکان بد و بی‌سرپرست است، تصریح کرد: حامی یابی برای ایتام و فرزندان محسنین فعالیت خوب کمیته امداد است که  این سال هاتلاش های خوبی صورت گرفته و تاکنون گام‌های بزرگی باهدف حمایت از این کودکان برداشته است.

 وی با اشاره به اینکه وظیفه اخلاقی هم حکم می‌کند به حمایت از این عزیزان بشتابیم، خاطرنشان کرد: علاوه حمایت مادی با توجه به اینکه این کودکان دچار خلأ عاطفی هستند، نیاز به  سرکشی و مراقبت معنوی دارند.

علیرضا آشناگراولویت رسیدگی  خانواده‌های ایتام و محسنین را نزدیکان، همسایگان و مردم همان دیار و روستا و شهر دانست و خاطرنشان کرد: حمایت از یک یتیم و فرزندان محسنین که دچار خلأ عاطفی شده از هر عبادتی بالاتر است.

وی ضمن قدردانی از زحمات کمیته امداد استان سمنان تصریح کرد: این مایه افتخار است که این نهاد حمایتی مسئولین استان سمنان را یادآور این تکلیف می‌کند.

 

تأمین آینده ایتام با سرمایه‌گذاری در بازار بورس و کارگزاری ها

استاندار سمنان با تأکید بر اینکه باید زمینه سرمایه‌گذاری برای این کودکان در نظر گرفته شود، تصریح کرد: آشنایی این افراد با داد ستد و بازار کار در تأمین آینده آنان نقش بسزایی دارد.

وی همکاری با کارگزاری‌های، بازاربورس و  بانک‌ها را از جمله راهکارهای  تأمین آینده این کودکان  برشمرد و گفت: حمایت از این افراد نباید تنها به پرداخت ماهیانه کمک های نقدی ختم شود بلکه ضروری است با آینده نگری همراه باشد.

 

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان همچنین در این جلسه با اشاره به اینکه کارهای مشارکتی استان سمنان ظرفیت بالایی دارد، تصریح کرد:در تمام سرفصل های مشارکت در سال جاری با رشد قابل توجهی مواجه بوده ایم.

مسعودیان راد با اشاره به اینکه به‌جای مصرف مستقیم زکات و تبدیل کردن مددجویان به‌عنوان مصرف‌کننده ،خاطرنشان کرد: در سال جاری به‌جای مصرف و توزیع 220 تن زکات سیب، این اقلام خوراکی  به واحدهای فرآوری میوه وارد شد و ارزش اقتصادی این میوه افزایش چندین برابری پیداکرده که این مدل‌ها می‌تواند تحولی شگرف در راهبرد زکات داشته باشد.

وی با اشاره به پویش جذب 14 هزار حامی در استان سمنان برای حمایت از 3500 کودک نیازمند، تصریح کرد: در حال حاضر با 12 هزار حامی همکاری داریم.

وی 50 درصد از حامیان استان سمنان را جزء کارمندان رسمی استان سمنان دانست و خاطرنشان کرد: 15 درصد کارمندان غیردولتی و 35 سایر اقشارمردم نیک اندیش استان هستند

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه با بیش از 34 اداره برای جذب حامی رایزنی شده و با استقبال خوبی مواجه شده‌ایم تصریح کرد: 75 درصد حامیان استان سمنان حامی یک فرزند، 20 درصد دو فرزند و پنج درصد حامی چند فرزند هستند.

مسعودیان راد خاطرنشان کرد: 75 درصد حامیان کودکان ایتام و محسنین و شفا ساکن  استان هستند و علی‌رغم مشکلات اقتصادی اکثر سرفصل‌های زکات، اکرام، صدقات با رشد قابل توجهی مواجه بوده ایم.

شایان ذکر است، در این آیین تعدادی از کارکنان استانداری سمنان استان با ثبت نام در طرح اکرام به پویش من هم یک حامی هستم پیوستند.

انتهای پیام

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید