امروز چهارشنبه ,۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۰
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۷۳۰۹۸
گزارشگر : ۵

افتتاح فاز نخست هزار واحد مسکن مددجویان در سیستان و بلوچستان

(پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸) ۱۱:۳۰

هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان و اقشار نیازمند استان سیستان و بلوچستان با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و مسئولان کمیته امداد، افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدباقر نوبخت, معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در مراسم افتتاح و  تحویل هزار واحد مسکونی به مددجویان  و  نیازمندان در استان سیستان و بلوچستان گفت: ما به مردم سیستان و بلوچستان افتخار ‌می‌کنیم که با وجود سختی‌ها و مشکلات، حافظ مرزهای کشور بوده و برای آبادانی سرزمین خود تلاش می‌کنند.

نوبخت به تفاهم‌نامه ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی محرومان سیستان و بلوچستان بین سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد اشاره کرد و ادامه داد: ۶ هزار واحد مسکونی برای مددجویان این نهاد و ۶ هزار واحد برای دیگر اقشار نیازمند احداث می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد: سال گذشته کلنگ ساخت شش هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان تحت حمایت این نهاد در شهرستان خاش به زمین زده شد و ساخت این 12 هزار واحد در طول یک سال در دست اقدام قرار گرفت که امروز کمتر از یک سال تعدادی از واحدها تقدیم مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن تقدیر و تشکر از خدمات شایسته کمیته امداد، گفت: امروز یک واحد به نمایندگی از هزار واحد در روستای کمبل کریم‌بخش شهرستان چابهار به بهره‌برداری و کلید آن تقدیم شد. 

وی با اشاره به وقوع سیل در این استان طی روزهای اخیر افزود: بارش رحمت الهی همه را  خرسند و اما از جهت دیگر به دلیل بروز خسارت‌ها ما را اندوهگین کرد.

نوبخت یادآور شد: در جریان وقوع سیل 24 هزار و 250 واحد خسارت دید که 8 هزار واحد قابلیت تعمیر داشته و 16 هزار و 250 واحد باید از نو بسازیم که در این رابطه مرحله اول جبران خسارت سیل توسط مسئولان و نهادها و مردم انجام شد و امروز وارد مرحله دوم جبران خسارت در قالب احداث مسکن برای کسانی که خانه‌های آنها با سیل آسیب دیده است، شده‌ایم.

وی اعلام کرد: امروز عملیات ساخت ۱۶ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی خسارت دیده در روستای عورکی شهرستان چابهار آغاز شد.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید