امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۲
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۳۰۷۵
گزارشگر : ۹۳

توزیع بیش از 1000 قلم لوازم ضروری زندگی میان مددجویان مناطق محروم در بوشهر

(سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۶:۵۲

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 1000 هزار قلم لوازم ضروری زندگی شامل بخاری گازی، منبع آب، آبگرمکن، یخچال، کولر گازی،پنکه،اجاق گاز و فرش میان مددجویان تحت حمایت در مناطق محروم و کم برخوردار توزیع شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با تأکید بر اینکه مددجویان مناطق محروم و مرزی در اولویت خدمت‌رسانی این نهاد هستند اظهار کرد: از ابتدای سال  98 با توجه به نیازسنجی انجام‌شده از وضعیت زندگی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد ساکن در مناطق برخوردار و محروم و مرزی استان ، بیش از 1000 هزار قلم لوازم ضروری زندگی به ارزش 600 میلیون تومان تهیه و توزیع شده است.

وی در ادامه افزود: این اقلام شامل بخاری گازی، منبع آب، آبگرمکن، یخچال، کولر گازی، پنکه، اجاق گاز و فرش بوده است.

لطفی یاد آور شد:  بخشی از اعتبارات هزینه شده این اقلام ضروری از اعتبارات دولت و بخشی نیز از محل کمک های مردمی ومساعدتهای نوعدوستانه هم استانی های عزیز تامین شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه ۱۰ هزار خانوار مددجوی استان در مناطق محروم و مرزی سکونت دارند گفت:  این تعداد مددجو ۳۷ درصد از کل جمعیت مددجویی استان را تشکیل می دهند که در طول سال از خدمات خوبی بهره مند می شوند.

وی خاطرنشان کرد: سرانه خدمات ارائه شده به مناطق محروم و مرزی استان 20% بیشتر از سایر مناطق می باشد و به حمدالله با تلاش همکاران در سطح استان خدمات بسیار خوبی به مددجویان معزز مناطق عادی ومحروم  ارائه شده است.

لطفی مددجویان مناطق محروم و مرزی استان را به چهار دسته ضریب ۶ ، ۷، ۸، و ۹ تقسیم کرد و خاطرنشان کرد: ضریب ۹ که بدترین وضعیت فقر برای مددجویان است در استان ما وجود ندارد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر اشتغال را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد در سال جدید برای مددجویان مناطق محروم  و مرزی عنوان کرد و گفت:مددجویانی که شرایط اشتغال را داشته باشند استعداد سنجی و آموزش داده می شوند و سپس از طریق اعطای تسهیلات اشتغال به مددجویان نیازمند، زمینه توانمندسازی و خودکفایی آنان فراهم می‌شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید