امروز شنبه ,۳ اسفند ۱۳۹۸
یکشنبه / ۲۹ دی ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۵
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۳۰۲۷
گزارشگر : ۹۶

نتایج مؤثر مشاوره‌های فردی و گروهی بر مددجویان همدانی

(یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸) ۱۴:۲۵

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان گفت: وی با اشاره به این مطلب که 12 مشاور خانواده مستقر در دفاتر کمیته امداد و آماده خدمت‌رسانی به مددجویان هستند، گفت: 10 کلینیک و مرکز مشاوره نیز در سراسر استان با این نهاد همکاری دارند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی بحیرایی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان به اشاره به اینکه در 9 ماهه امسال 4832 نفر از مشاوره و راهنمایی فردی برخوردار شده‌اند، گفت: 9306 نفر نیز در جلسات مشاوره و راهنمایی گروهی شرکت کرده‌اند.
بحیرایی بیان کرد: مشاوره‌ها به خانواده‌های خودکفا شده، سالمندان، زنان سرپرست زندانی، زنان مطلقه، دختران بازمانده از تحصیل، دانش آموزان، جوانان در آستان ازدواج، همسران جوان، زنان دارای همسر ازکارافتاده وزنان سرپرست خانوار ارائه می‌شود.
وی ادامه داد: مشاوره‌ها در زمینه‌های مهارت‌های فرزند پروری، کنترل اضطراب، افزایش اعتمادبه‌نفس، آسیب‌شناسی ماهواره، آموزش مهارت زندگی، بازسازی زندگی پس از طلاق، مهارت مقابله با استرس، پیشگیری از ایدز و چگونگی انتقال آن، مهارت کنترل خشم، مهارت شاد زیستن، سبک زندگی اسلامی، ملاک‌های انتخاب همسر، نقش پایبندی به معنویات در زندگی مشترک، افزایش اعتمادبه‌نفس، امید به آینده و کشف استعدادها، مهارت حل مسئله و تصمیم‌گیری، کنترل اضطراب امتحان، درمان وسواس، اضطراب و افسردگی، بهداشت روانی و فردی، مهارت جرئت ورزی و نه گفتن و رابطه کار و عزت‌نفس بوده است.
وی همچنین با اشاره به این مطلب که 12 مشاور خانواده مستقر در دفاتر کمیته امداد و آماده خدمت‌رسانی به مددجویان هستند، گفت: 10 کلینیک و مرکز مشاوره نیز در سراسر استان با این نهاد همکاری دارند.
بحیرایی در پایان نیز گفت: مشاوره‌های ارائه‌شده منجر به بازگشت به زندگی، انتخاب صحیح همسر، کاهش طلاق، افزایش امید به زندگی و اعتمادبه‌نفس، برقراری ارتباط مؤثر، ترک اعتیاد، برگشت به تحصیل، درمان افسردگی و شناسایی افراد دارای اختلال و کنترل و درمان شده است.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید