امروز پنج شنبه ,۳ بهمن ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۰
سرویس : قم
کد خبر : ۱۷۲۹۵۶
گزارشگر : ۸۱
امام جمعه قم مطرح کرد:

لزوم پژوهش جامع در سیره عملی پیامبران و ائمه (ع) درباره انفاق و نیکوکاری

(چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸) ۱۴:۰۰

امام جمعه قم خواستار فراخوان پژوهش علمی و جامع درباره سیره عملی پیامبران و ائمه (ع) با موضوع انفاق و نیکوکاری با استفاده از اساتید حوزه و دانشگاه شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آیت الله سید محمد سعیدی، امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با آرزوی الطاف الهی برای مردم در برابر رنج ها و مصیبت های پیش آمده گفت: امیدوارم خداوند متعال پاداش صبر مردم را به بهترین وجه به مردم عنایت کند.
وی پژوهش را لازمه رشد کیفی فعالیتهای کمیته امداد عنوان کرد و گفت: عده ای از اساتید دانشگاه را برای یک کار پژوهشی جامع فرخوان کنید تا درباره روشهای انفاق از زمان پیامبران و امامان تا کنون بررسی کنند.
آیت الله سعیدی این تحقیق و پژوهش را مکمل تلاشهای این نهاد برشمرد و اظهار کرد: مجموع رفتار حضرات معصومین (ع) و رهبران دینی در احسان و نیکوکاری، در راهبردهای کمیته امداد بسیار مؤثر و راهگشاست.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با بیان اینکه من از ابتدا تا کنون از کمیته امداد چیزی جز تدبیر و حکمت و مدیریت سراغ ندارم افزود: این ویژگی های مهم در این نهاد و مشورت با اساتید زبده حوزه و دانشگاه می تواند محصول بسیار خوبی از یک کار عمیق پژوهشی و فرهنگی تولید کند تا به عنوان الگو به سراسر کشور ارسال شود.
در ابتدای این دیدار اکبر میرشکار مدیرکل کمیته امداد استان قم گزارشی از نحوه ارائه خدمات به 22 هزار خانوار که به صورت مستمر خدمات دریافت می کنند و 38 هزار خانوار دیگر که طی 9 ماه نخست امسال خدمات موردی دریافت کرده اند ارائه کرد.
انتهای پیام/

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید