امروز سه شنبه ,۱ مهر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۵
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۲۹۴۸
گزارشگر : ۸۷
هم‌زمان با ایام فاطمیه

مرکز نیکوکاری مسجد حضرت ابوالفضل(ع) خیابان 7تیر زنجان افتتاح شد

(چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸) ۱۰:۳۵

هم‌زمان با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مرکز نیکوکاری مسجد حضرت ابوالفضل(ع) محله خیابان 7تیر زنجان با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه معزز زنجان افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان، در افتتاح این مرکز به اهمیت و جایگاه مسجد در اسلام و کارکردهای مهم آن در جهت ایجاد همبستگی‌های اجتماعی اشاره کردو گفت:به کمک خیرین و نمازگزاران این مسجد خدمات قابل‌توجهی برای امور محرومین و نیازمندان انجام می‌شود که با افتتاح مرکز نیکوکاری کمک‌ها باقدرت وقوت بیشتری عرضه می‌شود.

وی هدف از راه‌اندازی مراکز نیکوکاری محلات را جذب کمک‌های خیرین در سطح محله و توزیع آن در سریع‌ترین زمان بین نیازمندان همان محله،  بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در محله برای رفع مشکلات نیازمندان واقعی دانست.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با تأکید براینکه چراغ حمایت از نیازمندان باید برای همیشه روشن بماند افزود:واگذاری امور به مردم باعث افزایش اعتماد عمومی و اطمینان بخشی در جامعه می‌شود . صفری مسجد حضرت ابوالفضل (ع) را از مساجد فعال استان عنوان کردوگفت:اعزام مددجویان به مشهد مقدس ،احداث و تعمیر مسکن برای افراد بی‌بضاعت ،تأمین جهیزیه ،توزیع روزانه نان مهربانی به نیازمندان  و تهیه سبدهای معیشتی از فعالیت‌های این مسجدونمازگزاران خیر و نیکوکار این محله است.

حضرت آیت اله خاتمی نماینده ولی‌فقیه وامام جمعه معزز زنجان نیز در این مراسم کمیته امداد را یادگار ارزشمند امام دانست و گفت:معمار کبیر انقلاب با اندیشه زیبای خود کمیته امداد را تأسیس فرمودند که این نهاد مقدس در استان زنجان کارهای مهم و بااهمیتی برای محرومان نیازمندان انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز خدمات خوبی مخصوصاً در بعد اشتغال و توانمندی افراد صورت گرفته است گفت: یکی از ابتکارات خوب کمیته امداد ایجاد مراکز نیکوکاری در مساجد است تا نیاز افراد آبرومند به دست مردمان خیر و نیکوکار همان محل برطرف شده و شخصیت افراد حفظ شود. امام‌جمعه محترم زنجان یکی دیگر از خدمات ارزشمند کمیته امداد را جمع‌آوری زکات فطره وواریز آن به‌حساب نیازمندان در همان روز عنوان کردواز تلاش‌های کارگزاران این نهاد تقدیر نمود. در پایان مراسم، احکام اعضا و مسئولین اجرایی این مرکز نیکوکاری به آنان  اهدا شد.

انتهای پیام  

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید