امروز پنج شنبه ,۳ بهمن ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۵
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۲۹۴۶
گزارشگر : ۸۵

روستائیان در امور عمرانی این نهاد، سهم 34 درصدی داشتند

(چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸) ۱۰:۲۵

مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد خراسان رضوی گفت: 34 درصد از فعالیت های کمک به ساخت و تامین مسکن برای مددجویان کمیته امداد در 9 ماهه امسال مربوط به روستاییان می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد صحرایی با اعلام اینکه، در ۹ماهه امسال پنج هزار و ۵۰۹ پروژه عمرانی به خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد واگذار شد، افزود: ساخت و مقاوم سازی هزار و ۷۶۸ مورد مسکن روستایی با اعتبار بیش از  ۱۶ میلیارد و ۴۶۵ میلیون تومان برای ساخت مسکن روستایی در این مدت صورت گرفته است.
وی با اعلام اینکه هنوز ۴۰ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد در استان فاقد سرپناه مناسب هستند، اظهار کرد: پروژه های اجرا شده در بخش های ساخت، تکمیل و خرید مسکن و انجام تعمیرات در قالب شهری و روستایی انجام شد.
مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امسال این نهاد در بخش ساخت و یا خرید مسکن شهری تا سقف ۲۵ میلیون تومان، مقاوم سازی مسکن روستایی تا سقف ۲۰ میلیون تومان و برای انجام تعمیرات برای مددجویان تحت حمایت تا سقف 3 میلیون تومان اختصاص می دهد که این تسهیلات به صورت بلاعوض و فقط یکبار به سرپرستان خانوار پرداخت می شود و در صورت نیاز به تسهیلات بیشتر، سرپرستان خانوار به بانک های عامل معرفی می شوند.
صحرایی با بیان اینکه اگر  مسکن مددجویان از نظر ساخت و بهسازی مناسب باشد بسیاری از مشکلات آنان حل خواهد شد، ادامه داد: همچنین در این مدت علاوه بر واحدهای روستایی، ساخت، تکمیل و خرید مسکن شهری ۴۰۱ مورد و انجام ۲ هزار و ۸۹۰ مورد تعمیرات انجام گرفته است.
مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: اعتبارات هزینه شده برای پروژه های اجرایی به صورت بلاعوض، اعطای تسهیلات، مشارکت خیران و آورده خود مددجو بوده است.
شایسته ذکر است: طرح رضوان به منظور کمک به تامین مسکن مددجویان و اقشار نیازمند توسط کمیته امداد اجرا می شود که از نیکوکاران دعوت به همراهی و مشارکت می کنیم.
انتهای پیام
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید